خانه » آموزش » خرید قابلمه و تابه مناسب چگونه صورت می گیرد؟

خرید قابلمه و تابه مناسب چگونه صورت می گیرد؟

خرید قابلمه و تابه برای اغلب خانم های خانه یک امر لازم و مهم محسوب می شود. چرا که این ظروف جزو ابزار پخت و پز محسوب می شوند و هر چه ابزار کارآمدتر باشد، نتیجه کار نیز بهتر می شود. دیگ ها در شکل ها و کیفیت های گوناگونی طراحی و تولید می شوند و انتخاب آنها قدری مشکل است. در انتخاب تابه نیز وضع به همین منوال است و به عنوان نمونه خرید تابه گریل و انتخاب تابه استیک ساز و همینطور انتخاب تابه تفلون و تابه مسی هر کدام با اهداف متفاوتی صورت می گیرد. ما هم به جهت راهنمایی شما موضوع مطلب حاضر را به انتخاب ظروف مناسب آشپزخانه اختصاص می دهیم.

انتخاب تابه تفلون

خرید قابلمه به روش درست

همانطور که گفتیم انتخاب و خرید قابلمه به جهت تنوع در شکل و جنس تا حدودی مشکل بوده و باید با دقت انجام شود. دیگ ها سایزهای متفاوتی دارند و هر کس باید با توجه به تعداد اعضای خانواده و میهمانان سایز قابلمه ها را انتخاب کند. البته اغلب خانواده ها چند سرویس قابلمه را انتخاب و خریداری می کنند که در هر سرویس سایزهای متفاوت قابلمه قرار دارند. اما انتخاب جنس قابلمه نیاز به قدری دقت دارد تا نیاز شما را برطرف سازد. در ادامه مطلب درباره متریال و آلیاژهای مورد نیاز قابلمه ها و مزایا و معایب آنها صحبت می کنیم.

 

دیگ های مسی و ویژگی های آنها

یکی از قدیمی ترین فلزهای مورد استفاده دیگ ها، فلز مس است. این فلز رسانای گرمای بسیار خوبی است به طوری که نیازی به گرم کردن ظرف قبل از شروع پخت و پز نیست. به محض اینکه قابلمه مسی روی حرارت قرار دهید به سرعت داغ می شود. توزیع گرما در دیگ مسی به صورت یکنواخت و خوب انجام می شود. خرید قابلمه مسی برای افرادی که به پختن مربا و انواع آبگوشت و سوپ علاقمندند گزینه مناسبی به شمار می رود. برای انتخاب قابلمه مسی پیشنهاد می شود که نوع ضخیم آنها را خریداری کنید.

ایراداتی که به ظروف مسی وارد می شود عبارتند از:

 • واکنش مس با مواد غذایی و تأثیر روی مزه و رنگ غذا
 • نیاز به پولیش کاری بعد از مدتی
 • گران بودن فلز مس و ظروف مسی
 • غیر قابل استفاده روی اجاق های القایی
 • ممنوعیت استفاده از ظروف مسی توسط برخی از بیماران مانند: بیماران ویلسون

خرید تابه گریل

خرید قابلمه سرامیکی

خرید قابلمه سرامیکی برای خانواده هایی که غذا را با طبخ آرام تهیه می کنند مناسب است؛ چرا که با سرعت بسیار کمی گرم می شوند. سرامیک با مواد غذایی ترکیب نمی شود و برای انسان ضرر ندارد. ظاهر این ظروف زیباست و چنانچه با کیفیت مناسبی تهیه شده باشند لعاب روی آنها از بین نمی رود و پوسته پوسته نمی شود. اغلب ظروف سرامیکی به صورت لعابدار تهیه می شوند. معایبی که در مورد دیگ های سرامیکی گفته می شود شکنندگی و قیمت بالای آنها است.

مشکل دیگری که برخی از ظروف سرامیکی دارند روش تهیه و نوع لعاب غیربهداشتی آنها است.

 

خرید قابلمه گرانیت

خرید قابلمه گرانیت به اغلب خانواده ها پیشنهاد می شود چرا که با دوام و زیبا بوده و مواد غذایی به آنها نمی چسبد. ظاهر ظروف گرانیتی به سبب اینکه مشابه سنگ گرانیت است به ظروف گرانیتی معروف هستند وگرنه متریال آنها از فلز است. دیگ گرانیتی با مواد غذایی واکنش نمی دهد و به آسانی تمیز می شود. قابلمه گرانیتی برند معتبر را خریداری کنید تا از سلامت آلیاژ مصرفی آنها مطمئن باشید.

 

خرید انواع تابه

پس از صحبت در مورد خرید قابلمه نوبت به خرید تابه ها می رسد. تابه ها برخلاف دیگ ها علاوه بر تنوع در جنس از جهت کاربرد نیز متفاوت هستند. در صورتی قابلمه ها معمولا کاربرد یکسانی دارند و صرفا در سایز مختلف هستند. تابه استیک پز، تابه گریل، تابه وک و تابه معمولی از جهت کاربرد با یکدیگر تفاوت دارند. تابه ها در واقع ظروفی با کناره نسبتا کوتاه هستند که جهت سرخ کردن وگریل کردن مورد استفاده قرار می گیرند. در این میان تابه های وک لبه های بلندی دارند و جهت سرخ کردن سبزیجات با حجم بالا به کار می روند.

خرید تابه وک برای تهیه آبگوشت و سوپ نیز صورت می گیرد. این تابه ها به ظروف غذای چینی معروف هستند. خرید تابه گریل نیز باید با دقت انجام شود. در ته این تابه ها شیارهایی طراحی شده است تا غذا به دو روش تابشی و حرارتی پخته شود. در یک یا دو لبه ماهیتابه های گریل مجرای روغن ریز دارند. این مجراها سبب می شوند که روغن سطح خارجی تابه را چرب نکرده و نسوزد. روغن اگر به سطح خارجی ماهیتابه بریزد می سوزد و ظاهر ظرف را ناپسند و تمیز کردن آن را دشوار می سازد.

خرید قابلمه و تابه گریل را از طریق فروشگاه های معتبر انجام دهید. زیرا برخی از محصولات از کیفیت پایینی برخوردار هستند و سلامت جسمی افراد را به خطر می اندازند.

 

خرید تابه تفلون

خرید قابلمه و تابه تفلون یکی از گزینه هایی است که از طرف اغلب خانواده ها صورت می گیرد. این ظروف اگر چه دوام بالایی ندارند ولی به جهت نچسبیدن مواد غذایی به ته آنها از محبوبیت زیادی برخوردار هستند.

کاویش

مجموعه کاویش یکی از تولید کنندگان داخلی در زمینه طراحی و تولید انواع ظروف پخت و پز است. این مجموعه با ساخت انواع سرویس های قابلمه و ماهیتابه و عرضه آنها توانسته است جایگاه مناسبی برای محصولات خود پیدا کند. بهره گیری از کادری ماهر و مجرب و استفاده از مواد اولیه خوب کیفیت ظروف کاویش را افزایش داده است. اگر شما هم قصد خرید قابلمه و تابه کاویش را دارید به سایت اینترنتی kavish.shop مراجعه کنید.

 

دانلود با ترافیک نیم بهاء 

برای دانلود نیم بهاء از سایت از نرم افزارهای تغییر آی پی استفاده نکنید

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  مشخصات

  نظرات

  ∞ تمامی حقوق این سایت محفوظ است ∞