خانه » آموزش » دستگاه ارده گیری چیست و چه کاربردی دارد ؟

دستگاه ارده گیری چیست و چه کاربردی دارد ؟

در رابطه با صنایع غذایی دستگاه‌ها و ابزارهای متنوعی طراحی شده است که هر کدام از این دستگاه‌ها برای تولید و آماده سازی مواد غذایی بسیار پرکاربرد و ضروری هستند. برخی از این دستگاه‌ها در فرایند تولید و تهیه فرآورده‌های غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. دستگاه ارده گیری نمونه‌ای از دستگاه‌های قابل استفاده در تولید فرآورده‌های غذایی است که با استفاده از آن ارده که یکی از پرخاصیت‌ترین فراورده‌های غذایی است تولید و تهیه می‌شود. دستگاه‌های دیگری برای تکمیل فرایند تولید از جمله دستگاه پوست کن و دستگاه کره گیر طراحی شده که معمولا در کارخانجات مورد استفاده قرار می‌گیرند و در ادامه توضیح مختصری در رابطه با آن‌ها ارائه خواهیم کرد.

دستگاه ارده گیری

 دستگاه ارده گیری چیست؟

 

یکی از قدیمی‌ترین محصولاتی که در وعده صبحانه ما ایرانی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد ارده می‌باشد که از گذشته‌ها با روش‌های مختلفی این فرآورده تولید می‌شد. امروزه با طراحی و ارائه دستگاه‌های ارده گیری و کره ساز این امکان به راحتی فراهم شده است. دستگاه ارده گیری در اندازه‌ها و مدل‌های مختلف طراحی شده است که با استفاده از آن‌ها می‌توان محصولات خانگی شامل ارده و کره را تولید و فراهم کرد. انواع مختلفی از دستگاه ارده گیری خانگی، فروشگاهی و همچنین کره گیر طراحی و به بازار ارائه شده اند. با استفاده از دستگاه ارده گیری علاوه بر آماده‌ سازی ارده فراورده‌های دیگری از جمله کره بادام زمینی، کره، فندق و دیگر مغزها را می‌توان به راحتی به کره تبدیل کرد. نمونه‌های صنعتی دستگاه ارده گیر برای تولید این فرآورده در حجم زیاد طراحی شده است. اما نمونه‌های خانگی دستگاه در حجم کوچکتر طراحی شده است که به صورت رومیزی قابل استفاده است. نمونه‌های زیادی از دستگاه ارده گیری با اشکال و قیمت‌های مختلف در سایت آتلانتیس مچینری معرفی شده است که با ورود به این سایت به راحتی قابل مشاهده می‌باشد.

دستگاه پوست کن

دستگاه پوست کن چه کاربردی دارد؟

یکی از ضروری‌ترین ابزار و لوازم برای هر آشپزخانه‌ای دستگاه پوست کن می‌باشد. با استفاده از این ابزار می‌توان سرعت کار را بیشتر کرد. این امر به خصوص زمانی که مواد غذایی در حجم زیادی باشند اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. دستگاه پوست کن یک ابزار کاربردی برای آشپزخانه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها و حتی مصرف خانگی است. با استفاده از آن می‌توان انواع میوه‌ها و سبزیجات را پوست کرد. به همین منظور انواع گوناگونی از دستگاه پوست کن برای مصارف خانگی و مصارف در آشپزخانه‌ها و همچنین مصارف صنعتی طراحی و به بازار ارائه شده است. به خصوص برای کارخانجات که در زمینه تولید چیپس فعالیت دارند بسیار کاربردی و مناسب می‌باشد. بهترین نمونه‌های دستگاه پوست کن میوه و سیب‌زمینی در سایت آتلانتیس مچینری معرفی شده که برای اطلاع بیشتر در این رابطه می‌توانید با مشاورین این سایت ارتباط برقرار کنید و هر گونه سوالی در این رابطه دارید را از دریافت کنید.

 

دستگاه کره گیر

دستگاه کره گیر چه مزایایی دارد؟

فرایند کره گیری در گذشته به روش‌های مختلف به صورت دستی انجام می‌شده است اما امروزه انواعی از دستگاه‌های صنعتی و برقی طراحی و تولید شده که به راحتی با استفاده از آن می‌توان کره موجود در ماست را جداسازی کرد و به عنوان وعده صبحانه مصرف کرد. دستگاه کره گیر، دستگاهی کاربردی و در عین حال ساده است که در صنعت لبنیات بسیار کاربردی می‌باشد؛ چرا که با استفاده از آن می‌توان در کمترین زمان ممکن و به راحتی چربی موجود در ماست را جداسازی کرد و این چربی که ما به عنوان کره آن را می‌شناسیم بلافاصله قابل مصرف خواهد بود. بهتر است برای جلوگیری از کپک زدن آن در یخچال نگهداری شود. با استفاده از دستگاه کره گیر در حالی که چربی ماست گرفته می‌شود در پایان دوغ غلیظی در داخل مخزن دستگاه باقی می‌ماند که به عنوان دوغ کفیر به فروش می‌رسد و بسیار پرطرفدار نیز هست. دستگاه‌های کره گیر بر اساس نوع کارایی انواع مختلفی دارند که توضیحات تکمیلی و مفصل آن در سایت آتلانتیس ارائه شده و می‌توانید برای مطالعه آن به این سایت وارد شوید.

سخن آخر

ماشین آلات و دستگاه‌هایی طراحی و تولید شده است که هر کدام از این دستگاه‌ها برای منظور خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نهایت هدف تولید تمامی این دستگاه‌ها سهولت استفاده و سرعت بخشیدن در فرایند تولید می‌باشد. برخی از این دستگاه‌ها علاوه بر مصارف صنعتی برای مصرف خانگی و در ابعاد کوچک هم طراحی شده است. نمونه‌ای از دستگاه‌های کاربردی در این مطلب معرفی شده‌اند که اطلاعات کامل تر در رابطه با آن‌ها و همچنین تصاویر نمونه‌های آن در سایت آتلانتیس مچینری گردآوری شده است. علاوه بر مشاهده این تصاویر می‌توانید با مشاوران این سایت نیز در ارتباط باشید و هرگونه ابهام و سوالی در این رابطه را برطرف کنید.

 

دانلود با ترافیک نیم بهاء 

برای دانلود نیم بهاء از سایت از نرم افزارهای تغییر آی پی استفاده نکنید

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    مشخصات

    نظرات

    ∞ تمامی حقوق این سایت محفوظ است ∞