خانه » آموزش » کتاب صوتی زندگینامه سیاستمداران مشهور

کتاب صوتی زندگینامه سیاستمداران مشهور

کتاب صوتی زندگینامه سیاستمداران مشهور

دانلود کتاب صوتی زندگینامه سیاستمداران مشهور – سایت سلام صدا

کتاب صوتی زندگینامه سیاستمداران مشهور

زندگینامه سیاستمداران و حاکمان همواره مورد توجه اهل مطالعه و جامعه بوده است. مردم می خواهند بدانند که حاکمان و سیاستمدارانی که برایشان تصمیم می گیرند و مدیریت و تصمیماتشان در تمام ارکان زندگی آنها موثر است ، خود چگونه زندگی میکنند ؛ از کجا آمده اند و چگونه در این جایگاه قرار گرفته اند و اصولا چه دیدگاهی نسبت به مردم تحت حاکمیت خود دارند؟

خواندن کتاب یا شنیدن کتاب صوتی زندگینامه سیاستمداران مشهور موجب می شود تا قضاوت درست تری نسبت به عملکرد آنان داشته و شرایط و چالش‌های اجتماعی و فردی که آن‌ها با آن درگیر بوده‌اند را بهتر بشناسیم و ببینم اگر تصمیم اشتباهی هم گرفته شده، در چه شرایط تاریخی و اجتماعی بروز کرده و جایگاه عقلانیت و انصاف و وجدان در برنامه‌ریزی‌های آن‌ها کجاست.

در این مطلب پنج کتاب صوتی در باره زندگینامه سیاستمداران مشهور با محوریت زندگی شخصی و سیاسی معرفی شده است .

کتاب صوتی دنگ شیائوپینگ اصلاحات چین

  • کتاب صوتی دنگ شیائوپینگ اصلاحات چین

کتاب دنگ شیائوپینگ اصلاحات چین اثر ازرا اف فوگل ، با ترجمۀ میثم مهرمتین به زندگی و فعالیت های سیاسی چین دنگ شیائوپینگ سیاست مدار و رهبر حزب کمونیست از ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۹ پرداخته است

این کتاب به نوعی بیوگرافی یکی از مهمترین شخصیتهای تاریخی اواخر قرن بیستم است و کمک می کند تا روند ظهور باورنکردنی چین از یک جامعه کشاورزی عقب مانده به یکی از پیشرفته ترین کشورها را مشاهده کنید .

دنگ شیائوپینگ آغازگر سیاست های درهای باز و اصلاحات در چین شد و بی تردید میتوان گفت که در قرن بیستم هیچ کس بیشتر از او بر اقتصاد و تاریخ جهان تأثیر نداشته است.

دنگ شیائوپینگ اصلاحات چین داستانی جذاب و بسیار مفصلی درباره یک دوره بسیار جالب در تاریخ جهان است ، این کتاب برای سرگرمی نیست ، بلکه می توان به آن نگاهی آکادمیک و بسیار مفصل انداخت.
این کتاب به لحاظ منابع و گستردگی رویدادهای ذکر شده در آن ، در ردیف کتاب های جامع قرار می گیرد و در نهایت این فرصت کافی را برای خواننده باقی می گذارد تا بتواند نتیجه گیری خود را بدست آورد ، به محض اینکه حوصله تحلیل تمام اطلاعات را داشته باشد.

2-	کتاب صوتی استالین دربار تزار سرخ از غصب قدرت تا مرگ

دانلود کتاب صوتی زندگینامه  استالین در دو جلد

  • کتاب صوتی استالین دربار تزار سرخ از غصب قدرت تا مرگ

کتاب زندگینامه استالین نوشته سایمن مانتیفوری در دو جلد به صورت جداگانه منتشر شده که :

جلد اول آن با نام استالین جوان از تولد تا انقلاب اکتبر حوادث زندگی استالین را از بدو تولد تا سال 1917 یعنی زمان به قدرت رسیدنش را در بر می گیرد

جلد دوم آن با نام استالین دربار تزار سرخ از غصب قدرت تا مرگ به تشریح حوادث زندگی شخصی و سیاسی استالین از 1917 تا 1953 یعنی زمان مرگش می پردازد.

نویسنده کتاب پس از ده سال تفحص در اسناد، آرشیو مقالات و اخبار روسیه و گرجستان، به توصیفی واقعی از ترسناک ترین حاکمان در قرن بیستم یعنی دیکتاتور شوروی دست یافته و  مراحل ترقی و تغییر در زندگی و افکار دیکتاتور شوروی را به تدریج و بر اساس مستندات تشریح کرده و نشان میدهد که چگونه یک جوان آرمانگرا و مذهبی سال 1898 در سال 1907 راهزنی میکند! و در دهه 1930 به یک مارکسیست آدمکش یعنی همان رهبر مستبد جماهیر شوروی تبدیل می شود.

با خواندن و یا شنیدن روایت داستانگونه و خواندنی کتاب به تدریج ابعاد شخصیت پیچیده و متناقض یکی از مستبدترین و در عین حال پربحث ترین حاکمان جهان برای مخاطب آشکار می شود.

این دو جلد کتاب به وسیله آقای بیژن اشتری ترجمه و اولین چاپ آن در سال سال 1389 در ایران منتشر شد،

  • کتاب صوتی سایه دیکتاتور ( زندگی تحت حکومت آگوستو پینوشه)

کتاب سایه دیکتاتور  در مورد چگونگی به قدرت رسیدن و سیاست استبدادی پینوشه در مدت زمامداریش در شیلی است که توسط هرالدو مونیز سیاستمدار و سفیر سابق شیلی در سازمان ملل نگاشته شده و خانم زینب کاظم خواه آنرا به فارسی برگردانده و  به همت انتشارات ثالث منتشر شده است.

ژنرال پینوشه از فرماندهان نظامی شیلی و از دوستان و همراهان رئیس جمهوری وقت بود که در کودتای ۱۱ سپتامبر سال ۱۹۷۳شیلی دولت منتخب سالوادور آلنده را سرنگون کرد و به مدت ۱۷ سال زمام امور این کشور را در فضایی از رعب و وحشت برای مخالفان و منتقدان تا سال ۱۹۹۰ به عهده داشت.

پینوشه در سال ۱۹۹۰ و در پی بالا گرفتن اعتراضات مردمی و احزاب سیاسی ، قبل از ترک مقام خود قوانینی وضع کرد که به موجب آن پس از کناره گیری از قدرت از مصونیت قضایی برخوردار شود تا جرایم او قابل تعقیب نباشد.

هرچند  که نهایتا با فشار مخالفان و افکار عمومی، بالاخره دادگاه عالی شیلی مصونیت او را لغو کرد و او می‌توانست به خاطر قانون‌شکنی محاکمه شود اما هرگز محکومیتی برای او در نظر گرفته نشد.

کتاب صوتی بازجویی از صدام نوشته جان نیکسون

  • کتاب صوتی بازجویی از صدام نوشته جان نیکسون

کتاب بازجویی از صدام با زیرعنوان تخلیه اطلاعاتی رئیس‌جمهوری ، سعی دارد تصویری بی‌طرفانه از یکی از قدرتمندترین حاکمان بدنام عصر ما به خواننده منتقل کند.

جان نیکسون نویسنده کتاب نخستین کسی بود که در جلساتی متعدد از صدام بازجویی کرده و به‌همین دلیل توانسته با روایت ماجرای بازجویی‌ها، علاوه بر اطلاعاتی که درباره شخصیت صدام در اختیارمان می‌گذارد، او را چنان در برابر ما بنشاند که گویی صدا و لحن ادای کلماتش را هم می‌شنویم.

نیکسون در این کتاب، با توضیح روند بازجویی از صدام که آن را با عنوان تخلیه اطلاعاتی نام می‌برد دیدگاه و موضع سیاسی صدام نسبت به مردمش، کشورهای دیگر، اقوام و گروه‌های مذهبی و سیاسی کشورش را بیان و تحلیل می‌کند.

به گفته نیویورک‌تایمز کتاب درواقع یکی از مواد استثایی‌ ست که خاطره ‌نویسی‌ با موضوع سازمان سیا محافظه‌کارانه،  شدیداً ناسیونالیستی و بدتر از همه، ملال‌آور نیست و مهم تر اینکه تحت نظارت شدید و سانسور سیا منتشر نشده است.

  • کتاب صوتی شدن نوشته میشل اوباما – پرفروش ‌ترین کتاب سال آمریکا

کتاب میشل اوباما شدن ، زندگی شخصی همسر اولین رئیس‌جمهور سیاه‌پوست آمریکا را قبل و بعد از ورود به کاخ سفید را روایت کرده است در اولین ماه انتشار این کتاب، رکورد فروش را شکست و پرفروش‌ترین کتاب سال آمریکا شد.

میشل اوباما در کتابش به صورت داستانی و با بیانی ساده روایت می‌کند که چگونه دشواری‌ها و موانع زندگی را قدم‌ به ‌قدم پشت سر گذاشته و با تلاش، صبوری، تدبیر و ایستادگی آینده‌ای روشن برای خود ساخته است. این کتاب را می‌توانی در ژانر داستان رویای آمریکایی قرار داد.

در کتاب صوتی شدن برای اولین بار، میشل اوباما اولین سال های ازدواجش را به عنوان مبارزه ای برای برقراری تعادل بین کار و خانواده اش با شغل سیاسی همسرش توصیف می کند که به سرعت در حال حرکت است.

او ما را به درون مناظره های خصوصی شان می برد که اگر همسرش برای رفتن به سمت ریاست جمهوری اقدام کند، نقش بعدی خودش به عنوان تصویری مشهور لكن دور از نکوهش در خلال کمپین همسرش چه باشد.

خاطرات، به زیبایی و با طبع شوخ خوب و رک گویی غیرمعمول داستان سرایی شده.

او شرح واضحی از پشت صحنه تاریخ خانوادگی و فرودش به محل توجه جهانی و نیز زندگی شان در کاخ سفید در طول هشت سال ارائه میدهد، همچنان که او می آید تا از کشورش شناخت پیدا کند و کشورش او را بشناسد.

کتاب صوتی زندگینامه حاکمان و سیاستمداران مشهور را میتواند از کتابخانه صوتی سلام صدا دانلود کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *