خانه » آموزش » بهترین سنگ برای نمای ساختمان

بهترین سنگ برای نمای ساختمان

بهترین سنگ برای نمای ساختمان

بدون شک یکی از مهم ترین سوالات برای افرادی که قصد دارند تا نمای ساختمان خود را بازسازی کنند و یا در حال ساخت یک ساختمان هستند این می باشد که بهترین سنگ برای نمای ساختمان چیست؟ و از کجا میتوانیم به خرید سنگ ساختمانی نما و دیگر مراجعه کنیم که در ادامه همه ی آنها را خواهیم گفت.

 

از نظر کارشناسان و مصرف کنندگان سنگ های ساختمانی  ، بهترین سنگ برای نمای ساختمان از هر نظر سنگ تراورتن می باشد.

 

سنگ های ساختمانی به چند دسته تقسیم می شوند؟

قبل از آنکه بدانیم بهترین سنگ برای نمای ساختمان چیست؟ بهتر است تا با انواع سنگ ها در ابتدا آشنا شوید و بدانید کاربرد هر یک برای کجا خواهد بود. به طور کلی سنگ های ساختمانی به انواع زیر تقسیم بندی می شوند:

 

سنگ مناسب برای نما کدام است؟

سنگ های بالا هر کدام از محبوب ترین سنگ های ساختمانی هستند که هر یک دارای ویژگی هایی بوده و مزایا و معایب خاص خود را دارند که ما در این بخش به آنها نمی پردازیم.اما پاسخ این سوال را خواهیم داد که بنابراین بهترین سنگ برای نمای ساختمان کدام است؟

از نظر کارشناسان و هم چنین افرادی که در ساختمان های خود از آنها استفاده کرده اند ، بهترین سنگ نمای ساختمان 4 سنگ تراورتن ، گرانیت ، مرمریت و مرمر می باشد اما از میان این 4 نوع سنگ حالا باز بهترین کدام است؟

 

بهترین و محبوب ترین سنگ ساختمانی برای نما

همانطور که در بالا اشاره شد از نظر افرادی که از این سنگ های برای نمای خود استفاده کرده اند و هم چنین کارشناسان این زمینه بهترین سنگ برای نمای ساختما تراورتن می باشد که حالا خود تراورتن ویژگی ها و انواعی دارد.

 

ویژگی های سنگ تراورتن

بهترین سنگ برای نمای ساختمان

در بخش بالا به این موضوع اشاره کردیم که نمای ساختمان بدون شک در زیبایی و ظاهر ساختمان جلوه داده و جذابیتی بی مانند برای آن نمایان خواهد کرد.هر چند که تراورتن بهترین گزینه است اما انتخاب نوع آن و هم چنین نصب صحیح آن به شدت حائز اهمیت بوده و باعث افزایش ارزش ساختمان خواهد شد.اما حالا که بهترین سنگ برای نمای ساختمان خود را انتخاب کردیم ، چند نوع و مدل از آن داریم؟

به طور کلی تراورتن ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که برخی از آنها را به موارد زیر تقسیم میکنیم:

1-تراورتن دره بخاری : اولین سنگ از میان بهترین سنگ برای نمای ساختمان میتواند تراورتن دره بخاری برای شما باشد.این نوع سنگ ها که در رنگ های سفید ، بژ ، کرم و شکلاتی هستند میتواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد چرا که هم مقاومت بالایی دارند و هم درخشش بالایی برای شما خواهند داشت.

 

2-تراورتن حاجی اباد : اولین سنگ محبوب در میان بهترین سنگ های نمای ساختمان تراورتن حاجی آباد می باشد که به رنگ های کرم و عسلی معروف بوده و برای هر دو مناطق سردسیر و گرمسیر قابل استفاده است.

 

3-تراورتن دهشیر : دومین سنگ از میان بهترین سنگ برای نمای ساختمان ، دهشر می باشد که از معادن استان یزد استخراج شده و نسبتا قیمت مناسب تری از میات تراورتن ها دارد که این هم میتواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد.

 

4–تراورتن ایساتیس : سومین گزینه برای شما میتواند تراورتن ایساتیس باشد که به شدت مقاوم بوده و چسبندگی بالایی دارد و در سرما و گرما گزینه ی مناسب است.شما میتوانید به راحتی از میان رنگ های عسلی ، کرم و شکلاتی یکی را برای خود انتخاب نمایید.

 

5-تراورتن اطلس : سنگ تراورتن اطلس هم جزو بهترین سنگ برای نمای ساختمان می باشد که شباهت بسیار زیادی  به سنگ دره بخاری داشته و میتواند با قیمتی ارزان تر گزینه ای مناسب برای شما باشد.

 

6-تراورتن ارس : ششمین سنگ محبوب برای شما در نمای ساختمان می تواند تراورتن ارس باشد که هم مقاومت بالایی در برابر رنگ رفتگی ، پریدگی ، سرما و گرما داشته و هم طرحی با رنگ روشن و زیبا دارد که میتواند نمایی جذاب برای شما در ساختمان به وجود آورد.

 

7-تراورتن تکاب : این سنگ هم همچون دیگر مدل های تراورتن دارای مقاومت بالایی بوده و به دست سورت یک دست و جنس فوق العاده اش اینروزها به شدت محبوب شده است.

 

8-تراورتن کردستان : هشمین و آخرین گزینه از بهترین سنگ برای نمای ساختمان ، تراورتن کردستان می باشد که از مقاوم ترین انواع تراورتن بوده و به شدت در میان افراد محبوب است. قیمت مناسب ، مقاومت بالای آن ، یکدست بودن سورت سنگ ، زیبایی و رنگ طبیعی و خاصش همگی دست به دست هم داده اند تا به محبوب ترین سنگ های نمای ساختمان تبدیل شود.

بهترین سنگ برای نمای ساختمان

جمع بندی

ما در این بخش به شما گفتیم که بهترین سنگ برای نمای ساختمان تراورتن بوده که خود تراورتن هم به انواع مختلفی تقسیم شده و هر یک رنگ و ویژگی خاصی داشته و جزو پرفروش ترین سنگ ساختمانی حال حاضر ایران محسوب می شوند که شما میتوانید از میان آنها مناسب ترین را انتخاب نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *