خانه » آموزش » نکاتی که در زمان شارژ کردن جوهر یا تونر پرینتر باید بدانیم

نکاتی که در زمان شارژ کردن جوهر یا تونر پرینتر باید بدانیم

نکاتی که در زمان شارژ کردن جوهر یا تونر پرینتر باید بدانیم

نکاتی که در زمان شارژ کردن جوهر یا تونر پرینتر باید بدانیم

نکاتی که در زمان شارژ کردن جوهر یا تونر پرینتر باید بدانیم

همانطور که می‌دانید ماده مصرفی پرینترهای جوهر افشان جوهر و پرینترهای لیزری تونر است. هنگامی که جوهر پرینتر تمام شده باشد. دیگر دستگاه پرینتر کارایی نخواهد داشت. اما برای شارژ آن چه کاری باید انجام داد؟ از کجا بفهمیم که چه زمانی نیاز است جوهر یا تونر پرینتر شارژ شود؟ هنگام شارژ کردن جوهر یا تونر پرینتر چه نکاتی را رعایت کنیم؟ آیا مراکزی وجود دارد که شارژ کارتریج در محل را انجام ‌دهند؟در این مقاله به این سوالات پاسخ می‌دهیم.

چه زمانی نیاز است جوهر یا تونر پرینتر شارژ شود؟

جوهر یا تونر در درون کارتریج قرار می‌‌گیرد. هنگامی که حجم آن در کاتریج به میزان مشخصی برسد، پرینتر به شما هشدار خالی بودن کارتریج را نمایش می‌دهد. اما توجه کنید که پس از مشاهده این هشدار به سرعت برای شارژ یا تعویض کارترج اقدام نکنید. از آنجایی که استفاده از پرینتر هنگامی که جوهر آن خالی است باعث آسیب به دستگاه می‌شود. این هشدار در اکثر مواقع هنگامی که کارتریج نیمه پر است ظاهر می‌شود. پس چه زمانی نیاز است جوهر یا تونر پرینتر شارژ شود؟ بهتر است زمانی که محتوای برگه‌های پرینت گرفته شده، کم رنگ بود، نسبت به شارژ اقدام کنید.

نکاتی که در زمان شارژ کردن جوهر یا تونر پرینتر باید بدانیم

قبل از شارژ کردن جوهر یا تونر پرینتر چه کاری باید انجام داد؟

قبل از اقدام به شارژ جوهر با تونر پرینتر باید بدانید که آیا کارتریج شما قابل شارژ یا از نوع کارتریج‌های یکبار مصرف است؟ زیرا که شما فقط می‌توانید کارتریج‌های قابل شارژ را شارژ کنید و امکان شارژ کارتریج یکبار مصرف وجود ندارد و شارژ آن آسیب جدی به دستگاه شما می‌زند. کارتریج پرینترهای جوهر افشان گران تر از لیزری است اما جوهر به نسبت تونر ارزان‌تر است.

هنگام شارژ کردن جوهر یا تونر پرینتر چه نکاتی را رعایت کنیم؟

کارتریج پرینترهای جوهر افشان دارای مخزن رنگ با یک یا سه رنگ اصلی است و در مدل‌های پیش رفته‌تر به 6 رنگ نیز می‌رسد. شارژ کردن پرینترهای جوهر افشان اغلب توصیعه نمی‌شود زیرا که کوچکترین بی‌دقتی باعث آسیب جدی به دستگاه شده و شما را مجبور به تماس با یک کارشناس تعمیر پرینتر در محل و یا خرید یک پرینتر نو می‌کند.

در پرینترهای لیزری نیز در هنگام شارژ کارتریج باید بسیار دقت کرد. کارتریج‌ها داراری قطعات بسیار حساسی مانند درام هستند که در صورت آسیب رسیدن به آن کارتریج را باید تعویض کنید. شارژ کارتریج دقت و مهارت بالایی را می‌طلبد اگر دانش فنی و تجربه کافی ندارید. این کار را به کارشناسان این حوزه بسپارید.

نکاتی که در زمان شارژ کردن جوهر یا تونر پرینتر باید بدانیم

جوهر یا تونر اصل بخرید!

از دیگر نکات مهمی که هنگام شارژ کارتریح باید به آن توجه کنید خرید جوهر اصل و با کیفیت برای کارتریج است از آنجایی که شارژ کارتریج و استفاده دوباره از آن خود باعث کاهش کیفیت خروجی پرینتر می‌شود حال خرید جوهر ارزان و بی‌کیفیت نیز می‌تواند این مورد را تشدید کند.

حواستان به درام کارتریج باشد؟

هنگام شارژ جوهر پرینتر اغلب درام را تعویض می‌کنند زیرا که این قطعه بسیار حساس در صورت داشتن خط و خش بر روی خود و یا فرسودگی در کیفیت پرینت‌ها تاثیر خواهد گذاشت. اما اگر درام سالم است احتیاط کنید تا آسیب نبیند.

فول روم کارتریج چیست؟

فول روم که به صورت استوانه‌ای نازک در زیر درام قرار دارد باعث شارژ اولیه سطح درام می‌شود. اگر این قطعه آسیب ببیند پرینت‌های شما سیاه خواهد بود. در هنگام خارج کرد آن از یک جسم نوک تیز استفاده کنید و آرام آن را به سمت راست حل داده و سپس به بالا بکشید.

مگنت در کارتریج چه وظیفه‌ای دارد؟

مگنت میله ای است که خواصیت آهن ربایی دارد و هنگام چاپ پودرهای چسبیده به خود را به سطح درام انتقال می دهد. اگر این قسمت آسیب دیده باشد. برگه‌هایی که پرینت خواهید گرفت کمرنگ و بی‌کیفیت می‌شوند.

میزان پودر و یا جوهر در کارتریج چه تاثیری بر روی پرینت دارد؟

هنگام شارژ کردن مخزن جوهر و یا تونر پرینتر ابتدا مخزن را تمیز کنید. پس از آن توجه کنید که مقدار ماده‌ای که درون آن پر می‌کنید کمتر یا بیشتر از مقدار استاندارد و تعین شده نباشد. بی دقتی در این مورد بر روی کیفیت و عملکرد پرینتر تاثیر می‌گذارد.

عمر مفید تونر چقدر است؟

از تونر خود می‌توانید در یک مکان بدون رطوبت تا یک سال استفاده کنید و بعد از آن باید آن را دور بیاندازید. توجه کنید که تونر یک ماده سمی است و تنفس آن در مدت زمان طولانی باعث بیماریهای ریوی می‌شود. هر ذره تونر تا 6 ساعت در هوا باقی می‌ماند و اگر بر روی سطح یا فرش بریزد جمع کردن آن بسیار سخت خواهد بود.

چگونه دست ها و لباس تونری شده را تمیز کنیم؟

برای پاک کردن تونر یا جوهر از روی دست یا لباس از آب سرد استفاده کنید. آب گرم باعث جذب بیشتر تونر خواهد شد. اگر تونر ذوب شده به لباستان برخورد کرد بهتر است از پاک کردن آن صرف نظر کنید زیرا پاک کردن آن دشوار است. هنگام انجام شارژ همیشه از لباس مخصوص و دستکش استفاده کنید.

نکاتی که در زمان شارژ کردن جوهر یا تونر پرینتر باید بدانیم

کار را به کاردان بسپار! شارژ کارتریج در محل

شارژ کردن جوهر یا تونر پرینتر کاری تخصصی و دشوار است و بهتر است توسط کارشناسان ماهر در مراکز تخصصی انجام گیرد. انجام این کار هزینه چندانی ندارد و در واقع یک حرکت هوشمندانه به حساب می‌آید زیرا که انجام شارژ توسط فردی که مهارت و تجربه کافی ندارد ریسک بالایی دارد و باعث آسیب به قطعات و هزینه تراشی‌های  بیشتر می‌شود. با یک تماس با مراکز تخصصی شارژ کارتریج در محل، مانند فالنیک ریسک این کار را کاهش می‌دهید.

فالنیک دارای کارشناسان ماهر و با تجربه‌ای است که سالهاست خدمات شارژ کارتریج و تعمیر پرینتر را به مشتریان خود ارائه می‌کند.با فالنیک نیاز به جابجایی در این دوران کرونایی نخواهید داشت و کارشناس برای شارژ کارتریج به محل شما مراجعه خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *