خانه » آموزش » بازسازی خانه و تعویض کابینت و کمد چه قدر هزینه دارد؟

بازسازی خانه و تعویض کابینت و کمد چه قدر هزینه دارد؟

بازسازی خانه و تعویض کابینت و کمد چه قدر هزینه دارد؟

یکی از بزرگترین موانع برای شروع هر کاری بحث قیمت و هزینه است. منابع ما محدود است پس باید به درستی اولویت گذاری کنیم تا بتوانیم منابع اقتصادی خود را به درستی به اولویت‌ها اختصاص دهیم. بازسازی خانه و تعویض کابینت و کمد و سایر المان‌های خانه نیز از این مورد مستثنی نیست. در این مقاله قصد داریم در خصوص هزینه‌های بازسازی خانه، آشپزخانه، کمد، کابینت و … صحبت کنیم. بیایید ابتدا بررسی کنیم چه مواردی در تعیین قیمت بازسازی خانه و سایر تجهیزات اثرگذار هستند.

 

موارد تاثیر گذار در هزینه بازسازی خانه

1- قیمت روز و برند مصالح و متریال‌ها: مهمترین عاملی که در هزینه بازسازی خانه تاثیرگذار است، قیمت مصالح و متریال ساختمانی است. قیمت مصالح ساختمانی هر روز تغییر می‌کند. پس قیمت بازسازی هم هر روز متغیر است. همچنین این که شما از چه برندی برای متریال خانه خود استفاده کنید، می‌تواند در هزینه بازسازی خانه موثر باشد.

2- بخش‌های بازسازی: این که شما قصد دارید کدام بخش‌ها را بازسازی کنید، در قیمت نهایی بازسازی موثر است. هزینه تعویض کابینت با هزینه بازسازی کل آشپزخانه متفاوت است. پس باید به درستی مشخص کنید کدام قسمت و کدام بخش‌های آن قسمت را می‌خواهید تعویض یا بازسازی کنید.

3- مشخصات خانه: این که خانه یا آپارتمان شما چند سال ساخت است، مساحت کل آن چه قدر است نیز در تعیین قیمت بازسازی خانه موثر است.

4- اهداف بازسازی: اینکه شما برای چه هدفی بازسازی می‌کنید نیز در تعیین قیمت آن تاثیرگذار است. بازسازی می‌کنید برای اجاره یا فروش ملک؟ بازسازی برای سرمایه‌گذاری یا زندگی؟

5- قیمت روز متخصص و کارگر: مورد آخری که هزینه بازسازی خانه شما را مشخص می‌کند، هزینه کارگر و متخصص و پبمانکار است.

پیمانکار بازسازی خانه سلام ساختمان

قیمت کلی بازسازی خانه

توجه کنید که این قیمت‌های بازسازی خانه و کابینت و کمد از سایت salamsakhteman.com استخراج شده و در صورت نیاز به اطلاعات به روز می‌توانید به این سایت مراجعه کنید. این اطلاعات برای یک آپارتمان 100 متری استخراج شده و تقریبا تا اواسط سال 1401 معتبر است.

وب سایت سلام ساختمان برای قیمت‌گذاری سه حالت تعریف کرده که بد نیست ما هم از آنها استفاده کنیم.

 • بازسازی سطحی: شامل بازسازی آشپزخانه (تعویض کابینت و کاشی‌ها) و نقاشی تمامی دیوارها و سقف
 • بازسازی عمومی: شامل بازسازی آشپزخانه (تعویض کابینت، کاشی بین کابینتی و کفسازی)، نقاشی تمامی دیوارها و سقف، کمد دیواری، بازسازی سرویس بهداشتی و حمام، کفسازی، تغییر درب و پنجره، تخریب و حمل و نقل
 • بازسازی کامل: به طوری که فقط اسکلت باقی بماند و سایر آیتم‌ها بازسازی شود. شامل همه خدمات بازسازی عمومی به اضافه تعویض تاسیسات مکانیکی و برقی، سقف کاذب، دیوار و خاک گچ

همچنین قیمت‌گذاری در سلام ساختمان به دو صورت انجام شده. قیمت‌گذاری اقتصادی و لوکس.

1- هزینه بازسازی اقتصادی

در بازسازی اقتصادی متریال و مصالح با حداقل قیمت ولی کیفیت قابل قبول به کار برده می‌شود. قیمت‌ها بر اساس متر می‌باشد.

الف- بازسازی سطحی: چیزی بین متری 400 تا 540 هزارتومان

ب- بازسازی عمومی: چیزی بین متری 1 میلیون 400 تا 2 میلیون و 300 هزارتومان

ج- بازسازی کامل چیزی بین متری 2 میلیون و 900 تا 4 میلیون و 400 هزار تومان

مثلاً برای بازسازی یک آپارتمان 100 متری از نوع بازسازی سطحی چیزی بین 40 تا 54 میلیون تومان نیاز است.

2- هزینه بازسازی لوکس

الف- بازسازی سطحی: چیزی بین متری 810 تا 1 میلیون و 770 هزارتومان

ب- بازسازی عمومی: چیزی بین متری 3 میلیون و 500  تا 6 میلیون 400 هزارتومان

ج- بازسازی کامل چیزی بین متری 6 میلیون و 200 تا 10 میلیون و 200 هزارتومان

حال به صورت مختصر قیمت بازسازی برخی از مهمترین بخش‌های خانه را مرور می کنیم:

 

قیمت حدودی بازسازی آشپزخانه

یک آشپزخانه زیبا نقش پر رنگی در زیبایی خانه ایفا می‌کند و شامل نصب کابینت، کاشی‌ها، سینک، شیرآلات و تغییر دکوراسیون داخلی است. پیشنهاد می‌شود برای شروع بازسازی آشپزخانه حتما از زیرسازی لوله‌ها و کف، اطمینان حاصل کنید که منجر به دوباری کاری نشود.

1- قیمت کابینت

در حال حاضر انواع کابینت با طرح و جنس و برندهای مختلف در حال عرضه است. مجدداً تاکید می‌کنیم که این قیمت‌ها از سایت سلام ساختمان استخراج شده و برای اطلاعات به روزتر می‌توانید به آن وبسایت مراجعه کنید.

 • قیمت نئوپان روکش ملامینه هر متر بین 2 میلیون 100 تا 2 میلیون و 500 هزارتومان
 • قیمت کابینت ام دی اف (بسته به ایرانی یا خارجی) هر متر بین 2 میلیون و 700 تا 3 میلیون و 600 هزارتومان
 • قیمت کابینت هایگلاس (بسته به ایرانی یا خارجی) هر متر بین 3 میلیون و 500 تا  4 میلیون و 300 هزارتومان
 • قیمت کابینت پی گلاس و لمی گلاس (بسته به ایرانی یا خارجی) هر متر بین 3 میلیون و 600 تا 4 میلیون و 500 هزارتومان
 • قیمت کابینت ممبران (وکیوم) هر متر بین 4 میلیون و 500 تا5 میلیون و 500 هزارتومان

برای مشاهده سایر قیمت ها و توضیحات مربوط به هرکدام می توانید به سلام ساختمان مراجعه کنید.

کابینت آشپزخانه قهوه ای

در انتخاب و خرید کابینت به چند نکته توجه کنید:

 • قیمت کابینت به صورت متری است. یک متر کابینت یک متر شامل دو قطعه کابینت است.یک متر کابینت زمینی به ارتفاع 90 سانتی متر و عمق 50 سانتی متر و یک متر کابینت دیواری به ارتفاع 70 سانتی متر و عمق 30 سانتی متر. یعنی شبیه تصویر زیر:
 • توجه کنید که همواره قیمت تمام شده را از کابینت سازها دریافت کنید. چون قیمت متری در صورتی که سایز شما تغییر کند تغییر می کند.
 • برای کاهش هزینه می توانید از کابینت های دست دو یا آماده استفاده کنید.
 • در صورت سالم بودن داخل کابینت ها کافیست درب های آنها را تعویض کنید.

2- قیمت بازسازی دیوار و سقف آشپزخانه

در ادامه اقداماتی که باید برای بازسازی آشپزخانه انجام دهید، بازسازی دیوار و سقف آشپزخانه است. معمولا دیوارهای آشپزخانه کاشی کاری شده و برای سقف آشپزخانه از رنگ روغنی استفاده می‌شود. فارغ از هزینه کاشی، اجرت نصب هر متر مربع کاشی چیزی بین 50 تا 100 هزارتومان و هزینه نقاشی سقف آشپزخانه (بدون هزینه رنگ) تقریبا متری 25 تا 40 هزارتومان است.

قیمت گیری کابینت آشپزخانه

3- قیمت بازسازی کف آشپزخانه

چون در آشپزخانه رطوبت و آلودگی زیاد است، برای کف آشپزخانه معمولاً از سرامیک یا PVC استفاده می‌شود. اجرت نصب هر متر سرامیک بین 50 تا 80 هزارتومان و اجرت نصب هر متر پی وی سی بین 15 تا 40 هزارتومان است.

 

4- هزینه نصب شیرآلات و سینک

شما می‌توانید از برندهای مختلف برای شیرآلات و سینک خود استفاده کنید که سلیقه‌ای بوده و به انتخاب شما یا پیمانکارتان بستگی دارد. هزینه نصب سینک 150 تا 500 هزارتومان و هزینه نصب شیر ظرفشویی بین 50 تا 150 هزارتومان برآورد می‌شود.

 

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

معمولاً یکی از پرهزینه‌ترین مکانها برای بازسازی سرویس بهداشتی و حمام است.

هزینه نصب هر متر مربع سرامیک کف بین 50 تا 80 هزارتومان و هزینه نصب هر متر مربع سرامیک دیوار بین 60 تا 90 هزارتومان است.

هزینه سقف پی وی سی به ازای هر تایل یا پنل  120 تا 200 هزارتومان است.

هزینه نصب توالت ایرانی بین 700 هزار تا 1 میلیون تومان، هزینه نصب توالت فرنگی بین 100 تا 250 هزارتومان و هزینه نصب روشویی بین 80 تا 150 هزارتومان است.

همچنین هزینه نصب شیرآلات سرویس بهداشتی بین 70 تا 150 هزارتومان هزینه دارد.

در بحث بازسازی حمام نصب وان و کابین دوش چیزی بین 500 تا 2 میلیون تومان هزینه دارد.

 

قیمت بازسازی اتاق خواب و پذیرایی

برای بازسازی کف پذیرایی می‌توانید از سرامیک، سنگ، پارکت یا لیمنت استفاده کنید. هزینه نصب این موارد چیزی بین 40 تا 200 هزارتومان به ازای هر متر است. برای سقف و دیوار می‌توانید از کناف، رابیتس یا گچ بری استفاده کنید. هزینه نصب این موارد بسته به انتخاب شما بین 20 تا 90 هزارتومان به ازای هر متر هزینه دارد. دیوارها را می توانید نقاشی یا سفیدکاری یا کاغذ دیواری کنید. قیمت نقاشی هر متر 20 تا 30 هزارتومان. سفیدکاری بین 30 تا 40 هزارتومان. نصب کاغذ دیواری هر متر بین 30 تا 40 هزارتومان و نصب پوستر سه بعدی بین 350 تا 60 هزارتومان هزینه دارد.

همچنین نصب هر متر در و پنجره UPVC بین 150 تا 800 هزارتومان هزینه دارد. برای بازسازی اتاق خواب هم نیاز دارید که بدانید قیمت کمد دیواری چه قدر است. قیمت کمد دیواری ام دی اف تقریبا هر متر 1 میلیون 500 تا 1 میلیون و 900 هزارتومان می باشد. کمد دیواری هایگلاس هر متر بین 2 تا 3 میلیون تومان و کمد دیواری نئوپان بین 800 تا 1 میلیون و پانصد هزارتومان هزینه دارد.

 

سخن پایانی

در این مقاله یک جمع‌بندی کلی از هزینه‌های بازسازی خانه ارائه کردیم. جهت کاهش هزینه‌ها توصیه می‌کنیم از مشاور یا پیمانکار کمک بگیرید که از دوباره‌کاری، هدر رفت زمان و هزینه جلوگیری کرده و زودتر بتوانید خانه رویایی خود را تحویل بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *