خانه » آموزش » بروزترین قیمت انواع میلگرد ( آجدار ، ساده ، کلاف )

بروزترین قیمت انواع میلگرد ( آجدار ، ساده ، کلاف )

میلگرد

میلگرد یکی از مهم ترین محصولاتی است که در ساختمان سازی به منظور مقاوم سازی ساختمان ها در بتن قرار داده می شود. کیفیت تولید و قیمت میلگرد دو معقوله مهم در خرید آن می باشد که از جانب خریداران با وسواس بیشتری بررسی می‌شود. همان طور که می‌دانید هر دو مورد ذکر شده به ویژه قیمت میلگرد به عوامل گوناگونی چون نوع میلگرد ، کارخانه‌ی تولیدی و غیره بستگی دارد.میلگردها در دو گروه ساده و آجدار با ضخامت‌‌های متنوع تولید و به شکل شاخه و کلاف در بازار عرضه می‌شوند. در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع میلگرد و بررسی قیمت آن بپردازیم.

میلگرد

انواع میلگرد

  • میلگردها از لحاظ شکل ظاهری به سه گروه میلگرد آجدار، میلگرد ساده  و میلگرد کلاف  تقسیم‌بندی می‌شوند که در ادامه به طور کامل  گروه‌های مختلف میلگرد را توضیح خواهیم داد.

میلگرد آجدار

گروهی از میلگردها به صورت استاندارد در انواع مختلف A1، A2، A3و A4 تولید می شود و قیمت روز آنها طبق مشخصات و کارخانه‌ی تولیدی‌شان تعیین می شود.

میلگرد ساده‌ی نرم که دارای ظاهری صاف است از دیگر انواع میلگرد می باشد که بیشتر در صنعت جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت میلگرد ساده بر اساس ضخامت، قطر و اندازه‌ی آن تعیین می گردد.

میلگرد ساده

  •  میلگرد نیمه سخت آجدار مارپیچ میلگرد نوعی میلگرد آجدار است و شکل آج آن نیز به صورت فنری در نظر گرفته شده است.
  • میلگرد نیمه‌سخت آجدار پیچیده نوع دیگری از میلگرد است که از این محصول به دلیل آن که خشک به نظر می رسد در عملیات جوشکاری استفاده نمی شود.
  •  نوع دیگر میلگردهای آج‌ دوکی شکل هستند و مانند دو نمونه‌ی قبل نیمه‌سخت می باشند. این نوع میلگرد دارای مقاومت بهتری بوده و شکل‌پذیری مناسب‌تری نیز دارد. قیمت میلگرد آج‌دوکی به علت ویژگی که دارد نسبت به میلگردهای ذکر شده تا به الان بالاتر است.

 

برخی دیگر از انواع میلگرد

  • میلگردهای کربن دار مقاومت چندان و مناسبی در برابر رطوبت ندارند  و بیشتر در سازه‌های بتنی از آن ها استفاده می شود.
  • میلگردهای اروپایی دارای ویژگی‌های خوبی چون مقاومت در برابر خمیدگی هستند و قیمت این نوع میلگردها پایین است.
  • میلگردهای گالوانیزه در اکثر کارخانه تولید می‌شوند و به دلیل سختی مناسبی که دارند در قیمت‌های بالاتری عرضه می شوند.
  • برخی از میلگردها نیزدارای مقاومت خوبی در برابر زنگ‌زدگی هستند  که به روکش اپوکسی شناخته می شوند. قیمت میلگرد اپوکسی باید طبق روز محاسبه شود.
  • میلگرد فایبرگلاس علاوه بر وزن کمی که دارد از خصوصیت خمیدگی خوبی نیز برخوردار نبوده و بیشتر در تقویت بتن از آن استفاده خواهد شد.

نکته: در بین میلگردهای معرفی شده در بالا می‌توان انواع دیگری از میلگردها که هر کدام کاربردهای مختلفی دارند را نیز نام برد که از این نمونه‌ها میلگرد راستا، سنجاقی، خرک، رکابی، ادکا و از همه مهم‌تر میلگرد کلاف (ساده و آجدار) که نام دیگر آن وایر رود است  و دارای انواع گوناگونی چون کلاف مفتول کم کربن، مفتول کربن متوسط و مفتول الکترود جوش می باشد.

میلگرد کلاف

موارد دخیل در تعیین قیمت میلگرد

همانطور که مشخص است برای تعیین قیمت انواع میلگرد باید به موارد مختلفی دقت کرد. کهدر ادامه قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم:

 موادهای اولیه

مواد اولیه به کار برده شده در تولید میلگرد یکی از اصلی ‌ترین مواردی است که در قیمت‌گذاری میلگرد موثر می باشد. طبق این که چه نوع میلگردی قرار است تهیه شود، موادهای اولیه‌ی در نظر گرفته شده متفاوت خواهد بود. از جمله مواد اولیه تولید میلگرد؛ منگنز، فسفر، کربن و مواردی از این دست هستند که بر اساس نیاز به میلگرد، انتخاب و بکار برده می شوند.

 روش تولید

قیمت میلگرد ها طبق روش تهیه آن ها نیز متفاوت می باشند.میلگردها به روش های نورد گرم، نورد سرد، ترمکس و روش آلیاژسازی تولید و به بازار عرضه می شوند که در هر روش عملیاتی مختلفی بکارگیری شده و چه بسا از دستگاه‌های مختلف و همین طور نیروی کار نیز استفاده شود. مشخص است که در هر روش سختی کار می‌تواند بر روی قیمت انواع میلگرد تاثیر گذار باشد.

نوع میلگرد

که هر نوع میلگرد با توجه نوع کاربری وهمچنین مشخصات ظاهری‌اش از یک قیمت مخصوصی برخوردار است. به این صورت که تولید یک میلگرد مشابه در کارخانه‌های گوناگون ممکن است دارای اختلاف قیمت باشده که دلایل زیادی خواهد داشت.

 کیفیت تهیه

از دیگر عامل مهم که در قیمت میلگرد موثر است کیفیت این محصول می باشد و از آنجایی که از این محصول به منظور مقاوم‌سازی بیشتر سازه‌ها استفاده می‌شود، در نتیجه باید کیفیت مناسبی نیز دارا باشد. لازم به ذکر است که میلگردهای با کیفیت به سرعت خریداری می‌شوند و موارد کم کیفیت مورد توجه قرار نخواهند گرفت.

نرخ ارز

از آنجایی که برخی از موادهای اولیه تهیه میلگرد از خارج از کشور وارد می شوند، به همین دلیل نرخ ارز می‌تواند در کاهش یا افزایش قیمت این تاثیر گذار باشد. با این ووجود با پیشرفت‌هایی که در ایران دیده می‌شود، بیشتر موادهای مورد نیاز برای تولید میلگرد در داخل ایران وجود دارد که خریداران دغدغه‌ی آنچنانی از این بابت نخواهند داشت.

 

استعلام قیمت میلگرد و خرید آن از قیمت آهن

با توجه به مطالبی که در بالا ذکر شد ، اگر پروژه‌ای در پیش دارید و نیازمند انواع میلگرد هستید، مشخص است که باید از یک مرکز معتبر نسبت به خرید این محصول اقدام نمایید برای این منظورما مجموعه قیمت آهن را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم. اولین مزیت این شرکت ، در دست داشتن قیمت روز انواع میلگرد است که به شما این امکان را می دهد با برقراری یک تماس قیمت‌های میلگردها کلیه‌ی کارخانه‌ها را سوال کنید.

همچنین  اگر قصد خرید این محصول را دارید پس از استعلام قیمت میلگرد به راحتی می‌توانید نوع دلخواه آن را از کارخانه‌ی مدنظرتان سفارش دهید تا به سرعت مراحل انتقال میلگرد انجام شود. لذا توصیه می‌کنیم جهت دریافت هر گونه مشاوره و خرید این محصول، کافی است که به سایت قیمت آهن با آدرس  https://snappfelez.com مراجعه کنید. یا با شماره تلفن 02166303000 تماس بگیرید .

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *