خانه » آموزش » 7 درمان خانگی برای درمان ناخن های شکننده

7 درمان خانگی برای درمان ناخن های شکننده

ناخن هایی ضعیف و شکننده ای دارید؟ 

هربار که ناخن هایتان کمی بلند می شود بلافاصله می شکند؟ 

داشتن ناخن های زیبا و یکدست بلند از آرزوهایتان است؟ 

از علل شکستگی ناخن ها ما می توانیم دلایل مختلفی مانند وراثت، ضربه های ناگهانی به ناخن، خشک شدن ناخن ها و خیس شدن ناخن توسط مواد شوینده مورد استفاده روزانه تا هزاران دلیل دیگر را نام ببریم که شما را از داشتن ناخن های زیبا محروم خواهد کرد. در ادامه  این نوشتار ما سعی برآن داریم تا شما را با 7 درمان خانگی برای درمان ناخن های شکننده آشنا کنیم. 

داشتن ناخن های زیبا و براق بخشی از یک ظاهر خوب است که زیبایی دست های شما را چندین برابر خواهد کرد، فراموش نکنید که ناخن نشان دهنده شخصیت شما خواهد بود و برای مراقبت از آن باید وقت بگذارید و به طور کلی بهداشت را به صورت جدی رعایت کنید چرا که ناخن ها در ارتباط مستقیم با صورت، دهان و چشم های شما هستند و ممکن است با آلودگی خود به شما آسیب بزنند. جالب است بدانید که نگهداری از ناخن ها با روش های خانگی نیز بسیار موثر بوده و شما می توانید با 7 ترفند ساده ناخن های شکننده خود را محکم کنید و مانع شکستن آن ها بشوید. 

نکته: نکته ای بسیار مهم که باید به آن توجه داشته باشید این است که استفاده از سوهان برقی طولانی مدت می تواند ناخن های شما را سست و ضعیف کند، در صورت خرید سوهان برقی روتین مرتب کردن ناخن های خود را تغییر ندهید تنها در جهت تقویت ناخن های خود یکی از روش های ذکر شده در پایین را انتخاب کرده و در صورت مرتب انجام دادن آن دیگر نگران شکنندگی ناخن های خود نباشید. 

روش های درمان ناخن های شکننده

7 درمان خانگی برای درمان ناخن های شکننده

گاهی اوقات دلیل شکستن ناخن ها بسیار جدی بوده و به دلیل ضربه خوردن یا استفاده از مواد شوینده ناخن هاینان لب پر نخواهد شد و معمولا از وسط یا ته می شکند، اگر این اتفاق برایتان بسیار می افتد و دیگر به داشتن ناخن های کوتاه و یکدست عادت کرده اید باید به شما بگوئیم که ممکن است این شکستگی و سست بودن ناشی از کم خونی، کم کاری تیروئید یا هزار دلیل و بیماری دیگری باشد که شما از آن بی خبر هستید و نیاز است تا با مراجعه به پزشک و انجام آزمایشات به بررسی این مشکل بپردازید. 

برای درمان این شکستگی های پی در پی و بی علت شما باید آزمایش بدهید و پس از آن نزد یک پزشک رفته و اجازه بدید ناخن هایتان را معاینه کنند چرا که ممکن است دچار عفونت قارچی ناخن شده اید و بستر ناخن شما دچار مشکل شده است در هر صورت داشتن ناخن های شکننده و مشکل دار برای خانم ها غیر قابل قبول است و اگر مایل هستید ناخن های زیبا داشته باشید با ما همراه شوید. 

 • کاهش میزان تماس با آب

شستشوی ظرف ها به طور مکرر و روزانه در کنار استفاده از مواد شوینده بدون استفاده از دستکش به دست های شما آسیب خواهد زد تا حدی که شما را مجبور به خرید یک دستکش خوب و با کیفیت خواهد کرد، پوشیدن دستکش یک لایه محافظتی روی ناخن ها ایجاد می کند که آسیب نبینند و از شکستگی آن نیز جلوگیری خواهد کرد. توجه داشته باشید که کارهایی که خصوصا با آب گرم و صابون است را با دستکش انجام دهید چرا که صابون خاصیت قلیایی داشته و دست شما با تماس مستقبم با آب گرم ناخن هایتان را سست کرده و تا حد زیادی به خشکی ناخن ها و شکنندگی آن می انجامد. 

 • استفاده از روغن نارگیل

یکی از بهترین روش های درمان ناخن های ضعیف استفاده از روغن طبیعی نارگیل است که مشکلات سستی ناخن های شما را برطرف خواهد کرد، روغن نارگیل به دلیل وجود چربی های اشباع شده برای تغذیه و ترمیم ناخن های آسیب دیده بسیار موثر بوده و می تواند کمک بسیاری به رشد ناخن های شما کند. برای استفاده از روغن نارگیل برای ناخن هایتان نیاز است که به صورت بن ماری روغن را کمی گرم کرده و پس از گرم شدن آن را روی سطح ناخن هایتان ماساژ دهید سعی کنید تا زمانی که کمی گرم است این کار را انجام دهید چرا که پوست اطراف ناخن شما را محکم می کند. 

 • استفاده از آب لیمو برای استحکام ناخن

از آنجایی که آب لیمو دارای ویتامین C و اسیدهای طبیعی است به تقویت ناخن های شما بسیار کمک خواهد کرد، بهتر استع برای تاثیر بیشتر این محلول از روغن زیتون برای ترکیب آن استفاده کنید چرا که تاثیر آن بیشتر بوده و بسیار مغذی است. برای انجام این روش شما می توانید ابتدا ناخن های خود را تمیز بشوئد و پس از آن با این مخلوط خیس کنید تا ناخن های قوی تری داشته باشید. 

 • استفاده از روغن زیتون

7 درمان خانگی برای درمان ناخن های شکننده

روغن های غلیظ و گرم مانند روغن زیتون برای بهبود و استحکام ناخن های شما بسیار موثر خواهد بود و به شما کمک می کند ناخن هایی زیبا داشته باشید، برای انجام این روش شما می توانید توپ پنبه ای را داخل روغن زیتون خیس کرده و پس از آن روی ناخن ها و اطراف آن ماساژ دهید و اجازه بدهید ناخن ها خوب چرب شود و روغن زیتون جذب ناخن و پوست اطراف آن شود، پس از گذشت چند دقیقه می توانید دست تان را با آب ولرم بشوئید و در طولانی مدت نتیجه مطلوبی خواهید گرفت. 

 • نمک دریایی و ترمیم ناخن آسیب دیده

نمک دریایی سرشار از مواد معدنی مفید برای ترمیم ناخن های شما است که به تقویت کلی ناخن هایتان کمک خواهد کرد، برای انجام این روش باید ابتدا یک کاسه بردارید و با آب ولرم پر کنید پس از آن با یک قاشق چای خوری نمک دریایی و اگر در دسترستان کمی روغن اسطوخودوس است ترکیب کنید و برای 15 دقیقه ناخن های خود را داخل آن قرار بدهید، این روش برای ترمیم سریع ناخن های شما بسیار عالی خواهد بود. 

 • روغن دانه بروکلی و رشد ناخن ها

اگر به دنبال یک محصول طبیعی و سالم برای بیشتر کردن رشد ناخن های خود هستید به شما استفاده از روغن دانه بروکلی را پیشنهاد می کنیم، استفاده از این روغن به دلیل وجود اسیدهای چرب اضافه شده سلامت ناخن های خود را تضمین کرده و مو ناخن زیبایی خواهید داشت. برای استفاده از این روغن نیاز است آن را از عطاری تهیه کرده و پس از آن روغن را روی ناخن های خود بریزید و ماساژ بدهید، سعی کنید شب ها قبل از خواب از این محلول بزنید و اجازه بدید تا صبح روی ناخن هایتان باقی بماند تا تاثیر بهتری داشته باشد. 

 • روغن درخت چای برای از بین بردن قارچ و عفونت ناخن

روغن درخت چای یکی از مهمترین داروها برای از بین بردن عفونت و قارچ ناخن است که ضعیفی ناخن پس از قارچ را نیبز درمان خواهد کرد، این روغن بی رنگی روی ناخن و زردی آن را از بین برده و کمک و ترمیم و بازسازی ناخن هایتان می کند. برای داشتن ناخن های زیبا و سالم می توانید نصف قاشق روغن چای را به همراه روغن ویتامین E ترکیب کنید و روی ناخن هایتان بمالید و زمان بدهید تا خوب روی ناخن هایتان بنشیند، برای تاثیر گذاری بهتر می توانید حدود یک ماه روتین این کار رو برای داشتن ناخن های زیبا انجام بدهید تا بهترین نتیجه را بگیرید. 

بهترین روغن برای تقویت ناخن

 1. روغن نارگیل
 2. روغن کرچک 
 3. روغن دانه بروکلی
 4. روغن زیتون 
 5. روغن ویتامین E
 6. روغن چای سبز
 7. روغن تخم کتان 

بهترین روش برای مراقبت از ناخن های شکننده

 

7 درمان خانگی برای درمان ناخن های شکننده

برای داشتن ناخن های زیبا شما باید چند نکته بسیار مهم را جدی بگیرید تا دیگر دغدغه ناخن های ضعیف را نداشته باشید، این نکات شامل: 

 • رعایت بهداشت 
 • استفاده از مرطوب کننده 
 • کوتاه کردن منظم ناخن ها 
 • زدن یک لایه لاک پوشش دهنده 
 • از خراشیدن لاک ناخن از روی ناخن جلوگیری کنید. 
 • استفاده از دستکش برای محافظت از ناخن ها
 • سوهان زدن ناخن در یک جهت 

نتیجه گیری

شما برای از بین بردن سستی و شکنندگی ناخن هایتان می توانید روش های مختلفی را امتحان کنید و در نتیجه یکی از روش ها را برای خود و روتین ناخنتان انتخاب کنید، گاهی ممکن است روش های خانگی برای درمان ضعیف بودن ناخن ها مناسب نبوده و نیاز باشد شما آزمایش داده و دلایل دیگر را بررسی کنید که ریشه اصلی آن به اختلالات داخلی بدن ربط خواهد داشت و نیاز است یک سری کارهای دیگر را انجام بدهید تا ناخن های تقویت شود. گاهی برای درمان شکنندگی ناخن ها می توانید با خرید تقویت کننده ناخن مشکل خود را حل کنید، برای خرید شما می توانید به فروشگاه اینترنتی الانزا (https://elanza.com/) مراجعه کرده و به صورت غیر حضوری محصولات تقویت ناخن را بررسی کرده و برحسب تصمیم گیری نهایی خود یکی از صدها مدل متنوع را انتخاب کرده و خرید خود را ثبت سفارش کرده و در نهایت در کمترین زمان ممکن با بسته بندی زیبا و ایمن  در نهایت صحت و سلامت کالای خریداری شده خود را تحویل بگیرید. 

دیدگاه ها 5 دیدگاه
 1. الهه
  در تاریخ 1401\/01\/13 :

  سلام
  مقاله تان بسیار جذاب بود .
  متشکرم

 2. حانی
  در تاریخ 1399\/10\/24 :

  آب برنج هم میگن خیلی خوبه برای درمان شکستگی ناخن، ممنون از مطالبتون

 3. sanaz
  در تاریخ 1399\/10\/24 :

  مطلب خوبی بود

 4. sahab
  در تاریخ 1399\/10\/24 :

  سلام
  بسیار عالی بود
  ممنون ای فری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *