خانه » آموزش » آشنایی با کالی لینوکس و مقایسه Kali Linux و blackArch

آشنایی با کالی لینوکس و مقایسه Kali Linux و blackArch

بررسی سیستم عامل های امنیتی برای هکر ها

کالی لینوکس یک توضیع امنیتی لینوکس مناسیب برای هک و امنیت است که محبوبیت بسیار زیاده پیدا کرده است اما دلیل این محبوبیت چیست ؟ کالی لینوکس شامل 600 ابزار تست نفوذ و امنیت است که به صورت پیشفرض بر روی این سیستم عامل نصب شده است و می توانید با استفاده از ان به بروز ترین و بهترین ابزار های تست نفوذ و امنیت دسترسی داشته باشید. کالی لینوکس در سال ۲۰۱۳ معرفی شده است و هدف ان جایگزین شدن با سیستم عامل بک ترک بوده است که در واقع از همان سال کالی لینوکس به نسخه جدید بک ترک شناخته شد.

1- کالی لینوکس

آشنایی با کالی لینوکس و مقایسه Kali Linux و blackArch

کالی لینوکس یک توزیع از سیستم عامل لینوکس است که برای تست نفوذ و دستیابی به نقاط آسیب پذیر بر پایه ی دبیان عمل می کند.کالی شامل چند صد ابزار است که به کارهای مختلف امنیت اطلاعات مانند تست نفوذ، مهندسی معکوس و… اختصاص یافته است.این توزیع دارای بیش از 600 ابزار تست نفوذ است که نکته ی حائز اهمیت این است که شما می توانید به صورت کاملا رایگان از این توزیع متن باز استفاده نمایید.

2- blackArch

آشنایی با کالی لینوکس و مقایسه Kali Linux و blackArch

لینوکس اخیرا یک سیستم عامل جدیدی را تحت عنوان blackArch معرفی کرده است. این سیستم عامل جنبه ی امنیتی دارد و برای نفوذ به وب سایت و هک و…کاربرد دارد.محققان و متخصصان امنیتی بسیاری می توانند از این توزیع استفاده کنند. این توزیع دارای 1255 ابزار است که هم به صورت جداگانه و هم گروهی قابل نصب می باشد.

بلک آرچ و کالی بهترین توزیع لینوکس

از مزیت blackArch این است که به شما این امکان را می دهد که از چندین مدیریت دسکتاپ استفاده کنید. لینوکس ابزارهای blackArch را در چند دسته طبقه بندی کرده است که مهمترین آن ها ابزار های شناسایی جرم، شنود، هک وایرلس، پروکسی ها و… می باشد. وقتی صحبت از تست نفوذ و امنیت می شود ، blackArch یکی از بهترین تست های نفوذ است که می توانید از آن استفاده کنید.

 

از ویژگی های blackArch و kali linux در یک نگاه:

  •     نصب ابزار به صورت گروهی یا جدا
  •   پشتیبانی از معماری های مختلف: در سال 2014 تنها از معماری های  x86-64 و i686 پشتیبانی می شد اما در حال حاضر از armv6h, armv7h نیز پشتیبانی می شود.
  •     پشتیبانی چندین مدیریت پنجره
  •     نصب کننده ای با قابلیت ساخت

یادگیری و اموزش کالی لینوکس برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که به حوزه هک و امنیت علاقه مند هستند تا به صورت قانونی فعالیت کنند و بتوانند تست نفوذ به صورت حرفه ای انجام دهند و یا حتی اگر به سیستم عامل های لینوکسی و امن علاقه مند باشید میتوانید این سیستم عامل قدرتمند را یادبگیرید.

منبع: پن تست کور

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *