خانه » آموزش » تابلوهای راهنمایی و رانندگی سوالات آیین نامه

تابلوهای راهنمایی و رانندگی سوالات آیین نامه

تابلوهای راهنمایی و رانندگی سوالات آیین نامه

با بررسی ” تابلوهای راهنمایی و رانندگی ” در خدمت شما کاربران ارجمند هستیم. با دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب بسته طلایی (https://questions-driving-regulations.com/سوالات-آیین-نامه-اصلی/) با موفقیت آزمون آیین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی را بگذرانید و گواهینامه رانندگی خود را بگیرید.

در تمام کشورها از جمله کشور ما از تابلوهای مربوط به راهنمایی و رانندگی به عنوان یک ابزار کمک کننده در حین رانندگی استفاده می کنند. رانندگان با کمک این تابلوها که در سطح شهرها و حتی خارج از شهر نصب شده اند بهتر می توانند متوجه خطرات مختلف، شرایط و قوانین رانندگی در آن حوزه و … آشنا شوند. در ادامه بیشتر در مورد این تابلوها و انواع آن توضیح می دهیم.


تابلوهای راهنمایی و رانندگی سوالات آیین نامه


تابلوهای راهنمایی و رانندگی :

این تابلوها به حدی مهم هستند که همواره از سوالات آیین نامه بوده اند و شما به عنوان یک راننده ملزم به یادگیری آن ها هستید. یادگیری این تابلوها، کار راحتی می باشد ولی به دلیل اینکه تعداد آن ها بالا است باید زمان زیادی را برای یادگیری مفهومی این تابلوها صرف نمایید. از طرفی نماد درج شده بر روی تابلو به شما در فهم منظور آن کمک زیادی می کند و اگر هم چندین نمونه سوال مربوط به تابلو راهنمایی و رانندگی را حل نمایید علاوه بر آشنایی با سبک سوالات با تابلوهای بیشتری در این حوزه آشنا می شوید.

 

تابلوهای راهنمایی و رانندگی شامل سه گروه اصلی هستند که این سه گروه عبارتند از :

 

  • تابلوهای هشدار دهنده یا تابلوهای اخطاری

اکثر این تابلوها به شکل مثلث هستند و اطراف آن ها قرمز بوده و همینطور وسط به رنگ سفید می باشد. موردی هم که قرار است به رانندگان هشدار داده شود به رنگ مشکی در وسط تابلو حک می شود.

  • تابلوهای آگاهی دهنده یا تابلوهای اخباری

این تابلوها همانطور که از نامشان مشخص است کار آگاهی دادن به رانندگان را انجام می دهند و نکات عمومی را به آن ها منتقل می کنند. تابلوهای آگاهی دهنده، در چندین رنگ و اشکال ریاضی ساخته می شوند. از رنگ هایی که در این نوع تابلو استفاده می کنند می توان رنگ های سفید، زرد، سبز، آبی و قهوه ای را نام برد.همچنین برای آن اشکالی ریاضی نظیر پنج ضلعی، مربع، مستطیل، مثلث و دایره را به کار می برند. ضمن اینکه تابلوهای آگاهی دهنده شامل دو دسته بندی به نام های تابلوهای دستوری و غیر دستوری می شوند.

  • تابلوهای بازدارنده یا تابلوهای انتظامی

معمولا برای این تابلوها، از نماد دایره استفاده می کنند که اطراف آن قرمز رنگ  بوده و علائم مربوطه را در وسط تابلو درج می کنند. البته تابلوهای دیگری نظیر ” ایست ” که یک هشت ضلعی است در این گروه قرار گرفته و استثناهای دیگری هم مانند ” تابلوهای حق تقدم ” وجود دارد که جزء تابلوهای بازدارنده محسوب می شوند ولی ظاهر آن ها به جای دایره، مثلث شکل است. البته رأس مثلث تابلوهای حق تقدم رو به پایین بوده و با مثلث گروه تابلوهای هشدار دهنده که رأس آن ها رو به سمت بالا است کاملا فرق دارد.


سخن پایانی :

قبولی در آیین نامه از مراحل کسب گواهینامه می باشد که پیش زمینه قبولی در این امتحان، خواندن منابع معتبر است. از آنجایی که تابلوهای رانندگی همیشه چندین سوال از سی سوال را شامل می شوند توصیه می کنم به آن ها توجه ویژه ای داشته باشید. اگر به مفاهیم این تابلوها مسلط شوید به جزء افزایش شانس قبولی در آیین نامه، در آزمون عملی هم موفق خواهید بود. بنابراین یادگیری مفاهیم تابلوها را در اولویت مطالعات خود قرار دهید.

مرجع سایت https://questions-driving-regulations.com/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *