خانه » آموزش » مقایسه سوناتا هیبرید با CHR هیبرید

مقایسه سوناتا هیبرید با CHR هیبرید

مقایسه سوناتا هیبرید با CHR هیبرید

مقایسه سوناتا هیبرید با CHR هیبرید

خودروهای هیبرید به محض اینکه پا به بازار گذاشتند تمام توجه‌ها را به خود جلب کرده و فروش بالایی به خود اختصاص دادند. اغلب کشورهای پیشرفته دنیا که در بازار جهانی خودروسازی برندهای خاص خود را عرضه می‌کنند سعی در به کار بردن این سیستم در خودروهای تولیدی خود دارند. کره جنوبی و ژاپن دو نمونه از این کشورها بوده که اتفاقا هووی هم در زمینه تولید خودرو محسوب می‌شوند. در این مقاله قصد داریم به مقایسه این دو محصول هیبرید این دو کشور یعنی هیوندا سوناتای کره‌ای و تویوتا C-HR ژاپنی بپردازیم. پس پیشنهاد می‌کنیم که تا پایان همراه ما بمانید.

معرفی دو خودرو

در سال 2015 بود که یک سدان جدید از شرکت هیوندا بر صنعت خودروسازی این کشور و دنیا سایه انداخت و آن خودرویی نبود جز سوناتا LF هیبرید که هفتمین نسل از خودروهای سدان این شرکت محسوب می‌شد. از این خودرو در هر دو نسخه بنزینی و هیبرید به ایران صادر شد که عموما نسخه‌های هیبرید پر طرفدار‌تر هستند.
اما تویوتا C-HR آنهم از نوع هیبرید چطور است؟ این کراس اوور محبوب موی دماغ میتسوبیشی بوده و در این رقابت تنگاتنگ هیچگاه از نفس نیافتاده است. این خودرو از سال 96 در خیابان‌های ایران عشوه‌گری می‌کند.