خانه » آموزش » رفع ریجکتی ویزای کانادا

رفع ریجکتی ویزای کانادا

رفع ریجکتی ویزای کانادا

آیا برای ویزای کانادا درخواست داده اید و رد شده است؟ بعد از آن احتمالاً نامه امتناع از ورود به کانادا را دریافت کرده اید! رد شدن درخواست ویزای کانادا یکی از ناراحت کننده ترین مشکلاتی است که ممکن است در پروسه مهاجرتی برای شما به وجود آید اما چه دلایلی باعث رد درخواست ویزای کانادا شده و رعایت چه نکاتی احتمال قبولی و در واقع رد شدن درخواست را کاهش می دهد؟ تا انتهای متن همراه ما باشید تا این مورد را بررسی کنیم!

رفع ریجکتی ویزای کانادا

رد شدن درخواست ویزای کانادا در دوران کرونا

در زمان شیوع ویروس کرونا، به دلیل بسته شدن موقت مرزهای کانادا، از  ورود افراد به کانادا تا حد زیادی جلوگیری می شود. البته هرچند ورود به این کشور به دلیل شیوع کرونا محدود شده است اما دانشجویان بین المللی، کارگران خارجی، افراد دارای اقامت دائم و شهروندان هنوز مجاز به ورود به کانادا هستند. همچنین برنامه های حمایتی از خانواده در این دوران قابل قبول و اجرا هستند پس اگر قصد ورود به کانادا با دعوتنامه و با هدف دیدار از اعضای خانواده را دارید این مورد نیز ممکن است.

رد شدن درخواست ویزای کانادا

اگر نامه یا ایمیلی از اداره مهاجرت کانادا دریافت می کنید که به شما توصیه می کند درخواست شما برای مهاجرت به کانادا رد شده است، نگران نباشید! شما گزینه هایی برای حل این مورد دارید :

 • ممکن است واجد شرایط باشید تا پس از اطلاع از دلیل امتناع از مهاجرت به کانادا، در بازه زمانی معینی از رد درخواست مهاجرت کانادابه دادگاه فدرال کانادا تجدیدنظر کنید.
 • ممکن است واجد شرایط باشید تا در مدت معینی پس از رد درخواست شما توسط اداره مهاجرت کانادا، از درخواست مهاجرت کانادایی خود به بخش داوری مهاجرت (IAD) تجدیدنظر کنید.
 • در صورت رد شدن درخواست ممکن است بتوانید درخواست بازگرداندن به مرکز پردازش پرونده (CPC) را درخواست کنید.

مهم است که اگر درخواست مهاجرت شما رد شد، خیلی سریع اقدام کنید. شرایط سخت گیرانه ای برای تجدید نظر وجود دارد که باید برای تأمین حقوق شما رعایت شود همچنین باتوجه به این موضوع مهم است که با یک وکیل مهاجرتی واجد شرایط تماس بگیرید تا پرونده شما را سریع ارزیابی کرده و راه های رفع ریجکتی ویزای کانادا را به سرعت بررسی کند.

رد شدن درخواست ویزای کانادا

چه کسی می تواند درخواست تجدیدنظر کند؟

اگر ساکن دائم یا شهروند کانادایی هستید که برای حمایت از یکی از اعضای خانواده برای مهاجرت به کانادا درخواست داده اید و درخواست ویزا توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) رد شده است، می توانید به IAD مراجعه کنید.

چه کسانی که نمی توانند درخواست تجدیدنظر کنند؟

برخی از افراد نمی توانند به کانادا وارد شوند و همچنین درخواست آنها در صورت ارسال تجدید نظر نیز مجدد رد می شود؛ این افراد عبارتند از:

 • جرم و جنایت جدی که همراه با موارد زیر است:
 • فردی که به مدت 6 ماه یا بیشتر محکوم به حبس شده است.
 • فرد محکوم به جرمی در خارج از کانادا شده است که مجازات آن در کانادا حبس حداقل ده سال دارد.

فرد پرونده ایی در زمینه های زیر دارد:

 • جنایت
 • زمینه های امنیتی
 • نقض حقوق بشر یا حقوق بین الملل
 • ارائه اطلاعات نادرست

چه روشی را برای رفع ریجکتی ویزای کانادا انتخاب کنم؟

انتخاب روش برای رفع ریجکتی ویزای کانادا به عوامل مختلفی مانند ماهیت پرونده بستگی دارد. به عنوان مثال، برنامه رد شده یک برنامه مهاجرت کاری به کانادا یا تحصیلی یا توریستی بوده است؟ همچنین بستگی به این دارد که درخواست مهاجرت به کانادا در کجا  ثبت و پردازش شده است. آیا درخواست مهاجرت کانادایی شما در کانادا یا در کنسولگری یا سفارت کانادا در خارج از کانادا ثبت شده است؟

بسته به این عوامل، ممکن است گزینه هایی برای اعتراض به پرونده خود، درخواست مجدد یا حل آن از طریق سازمان های دولتی داشته باشید. نکته اصلی این است که قبل از تجدیدنظر  و ارزیابی پرونده خود را دریافت کنید.

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا

به طور کلی، ریجکت شدن درخواست ویزای کانادا امری عجیب و غیرقابل باور نیست. هنگامی که درخواست مهاجرت به کانادا ارائه می شود، یک افسر مهاجرت درخواست را بررسی می کند و در مورد تایید یا رد آن تصمیم می گیرد. افسر از دستورالعمل های خاصی برای تصمیم گیری در مورد پرونده های مهاجرت استفاده می کند. این دستورالعمل ها در مقررات مهاجرت و همچنین راهنمای مهاجرت نوشته شده است. هنگامی که افراد برنامه های کاربردی استانداردها و معیارهای مختلفی را که در مقررات و دستورالعمل های مهاجرت تعیین شده است رعایت نکنند، نتیجه احتمالی آن رد شدن درخواست آنها است. با این حال، در بسیاری از موارد، افسران مهاجرت کانادایی در تصمیمات خود اشتباه می کنند. آنها اغلب در تفسیر دستورالعمل ها بسیار سختگیرانه عمل می کنند یا در بررسی تمام اسناد و اطلاعات یک برنامه کوتاهی می کنند.

دلیل رد شدن درخواست هر چه باشد، مهم است که  به محض اطلاع از رد شدن پرونده خود، خیلی سریع اقدام کنید. سپس باید به دنبال یک وکیل مهاجرت واجد شرایط و مجرب باشید که دارای مجوز است.

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا

نحوه شروع درخواست تجدیدنظر

شما باید30  روز پس از دریافت نامه امتناع به درخواست تجدید نظر به lad برای ثبت درخواست تجدیدنظر حمایتی، موارد زیر را ارائه دهید:

 1. تکمیل فرم درخواست تجدید نظر.
 2. یک نسخه از نامه امتناع IRCC برای شخصی که حمایت می کنید ارسال می شود.

اقدامات لازم پس از ریجکت شدن ویزای کانادا

در مورد رسیدگی صحیح به رد شدن ویزای کانادا مسائل زیادی وجود دارد. یک وکیل واجد شرایط مهاجرتی باید بتواند رد درخواست مهاجرتی شما را ارزیابی کرده و به سوالات زیر در مورد پرونده شما پاسخ دهد:

 • آیا واجد شرایط تجدیدنظر هستید؟
 • چه زمانی باید برای درخواست تجدیدنظر پرونده خود اقدام کنید؟ به عنوان مثال آیا 15 ، 30 یا 60 روز پس از اطلاع از رد شدن درخواست وقت دارید؟
 • درخواست تجدیدنظر را به کدام دادگاه مهاجرت کانادا بدهید؟  دادگاه فدرال کانادا یا IAD؟
 • تشکیل پرونده و رسیدگی به درخواست مهاجرت شامل چه روشی می شود؟ چه مراحلی باید برداشته شود؟
 • چقدر طول می کشد؟ چه زمانی باید منتظر نتیجه بود؟
 • شانس موفقیت درخواست تجدیدنظر مهاجرت چقدر است؟

ریجکت شدن ویزای کانادا

بعد از درخواست تجدید نظر

بعد از دریافت پرونده تجدیدنظر، یک افسر IAD ممکن است با شما یا وکیل شما تماس بگیرد تا اطلاعات بیشتری در مورد درخواست تجدیدنظر شما بدست آورد. این به تعیین اینکه آیا تجدیدنظر شما بدون جلسه شفاهی قابل حل است یا خیر، کمک می کند.
پس از سپری شدن مراحل گفته شده بخش تجدیدنظر مهاجرت (IAD) با شما تماس می گیرد تا زمان جلسه شما را تعیین کند و شما حداقل چهار هفته قبل از تاریخ جلسه رسیدگی، اطلاعیه ایی برای حضور در این جلسه دریافت خواهید کرد. در این اطلاعیه ثبت شده است که شما چه زمانی و کجا برای جلسه حضور داشته باشید.

قبل از حضور در جلسه تجدید نظر

شما باید پرونده خود را قبل از تاریخ رسیدگی آماده کنید. اسناد و اطلاعات شهود باید حداقل 20 روز قبل از جلسه رسیدگی شما دریافت شود. راهنمای شرکت در جلسه شنوایی در IAD توضیح می دهد که قبل از شنیدن چه باید بکنید و در جلسه چه اتفاقی می افتد.

اسناد یا اطلاعاتی که به پرونده شما کمک می کند بستگی به دلیل رد درخواست شما دارد. باتوجه به این مورد و پیچیده شدن مراحل مهاجرتی در زمان ریجکت شدن ویزای کانادا توصیه می شود حتما با یک وکیل مهاجرتی خبره، باتجربه و ماهر در این زمینه مشورت کنید. شما با مراجعه به وبسایت ویزا 724 می توانید با کارشناسان ارتباط داشته و با راهنمایی های آنها مراحل مهاجرتی خود را پیش بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *