خانه » آموزش » چاپ دی تی اف چیست؟

چاپ دی تی اف چیست؟

چاپ دی تی اف چیست

ما در این بخش به سراغ معرفی انواع چاپ تیشرت رفته ایم و در مورد چاپ دی تی اف صحبت خواهم کرد و قرار است به شما بگوییم که چاپ دی تی اف چیست؟ و چه مزیت هایی داشته ، روش استفاده از آن چگونه خواهد بود و هم چنین مناسب چه کسانی خواهد بود.

توجه داشته باشید که این مقاله برای کسانی خوب است که یا به دنبال بهترین روش چاپ روی تیشرت و لباس های خود هستند که هم کیفیت عالی و قیمت مناسب داشته باشد و هم برای کسانی مناسب است که خود خدمات چاپ انجام می دهند.پس در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر بدانیم که چاپ دی تی اف چیست.

 

 

 

انواع روش های چاپ روی تیشرت

 • چاپ دی تی اف
 • چاپ سیلک
 • چاپ سابلیمیشن
 • چاپ دی تی جی
 • چاپ مدیا
 • چاپ ژلاتین
 • چاپ حرارتی
 • چاپ شابلون

 

کدام محبوب ترین روش چاپ روی تیشرت است؟

همانطور که در قسمت بالا مشاهده میکنید ، چاپ روی تیشرت به روش های مختلفی تقسیم بندی می شود که ما در این بخش به محبوب ترین روش چاپ که هم برای افرادی که در این زمینه خدمات ارائه می دهند به صرفه است و هم برای افرادی که تیشرت های چاپ شده توسط آنرا دریافت میکنند مناسب است.یعنی چاپ دی تی اف !

 

چرا چاپ دی تی اف بهترین روش چاپ روی تیشرت است؟

همانطور که در بالا گفته شد ، انواع چاپ روی تیشرت به بخش های مختلفی تقسیم بندی می شود اما بهترین روش و با کیفیت ترین و با صرفه ترین آن روش چاپ دی تی اف DTF می باشد.

1-اولین و شاید مهم ترین ویژگی چاپ دی تی اف عدم محدودیت در جنس ، رنگ و نوع پارچه است که در بسیاری از موارد همچون روش چاپ سابلیمیشن ما در جنس و رنگ محدودیت داریم.

2-دومین ویژگی چاپ روی تیشرت به روش دی تی اف این است که تصویر مد نظر شما را با جزییات دقیق و هر چقدر به اصطلاح شلوغ را میتوانید به خوبی چاپ کند.

3-سومین ویژگی محبوب دی تی اف بر خلاف برخی از چاپ ها همچون چاپ سیلک قابلیت چاپ حتی در تعداد پایین می باشد.

4-چهارمین ویژگی در روش چاپ روی تیشرت با روش دی تی اف بدون شک لطافت بالای آن است که با یک دست کشیدن ساده به روی آن متوجه کیفیت مطلوبش خواهید شد.

5-پنجمین ویژگی در چاپ دی تی اف هزینه ی معقول به صرفه ی آن است که هم برای مشتری و هم برای فروسنده قابل قبول می باشد.

6-ششمین ویژگی در چاپ دی تی اف قابلیت کشسانی آن است که شما بعد از آنکه تیشرت مد نظر خود را دریافت کردید میتوانید به راحتی کشیدن آن مشاهده کنید که طرح هم کش آمده و کیفیت خود را از دست نمی دهد.

 

چاپ دی تی اف چیست

روش کار در چاپ دی تی اف چگونه است؟

 1. در مرحله ی اول بعد از آنکه طرح مد نظر خود را انتخاب و از طریق کامپیوتر به دستگاه خود متصل کردید.
 2. یک طلق شفاف در زیر دستگاه دی تی اف قرار گرفته و بعد از زدن دکمه توسط اپراتور در ابتدا رنگ ها روی آن چاپ شده و سپس یک لایه سفید هم روی آن چاپ می شود.
 3. حالا اپراتور پودرهایی که حالت چسبندگی دارند را به روی آن میریزند که در اثر گرما حالت چسبندگی به شدت قوی پیدا میکند.
 4. در مرحله ی آخر شما بایستی این طلق چاپ شده را روی تیشرت و یا دورس و هر پارچه ای قرار داده و با استفاده از پرس حرارتی آنرا به پارچه ی خود بچسبانید.
 5. بعد از آنکه سرد شد میتوانید به راحتی لیبل روی آنرا درآوردید.

 

موارد استفاده از چاپ دی تی اف

 • چنانچه شما شامل موارد زیر هستید میتوانید از این روش برای خود استفاده کرده و سفارش دهید.
 • چاپ طرح دلخواه و سفارشی به روی تیشرت ، دورس ، کلاه ، جوراب و هر نوع پارچه ای
 • مخصوص سازمان ها
 • مخصوص رستوران و فست فود و دیگر موارد مشابه
 • مخصوص چاپ لوگو بروی لباس و پشت گردن و آستین و موارد دیگر
 • مخصوص لباس های ورزشی همچون چاپ شماره تلفن و لوگو

 

نتیجه گیری

ما متوجه شدیم که چاپ دی تی اف اینروزها بهترین روش چاپ روی پارچه و لباس ها مخصوصا تیشرت و دورس می باشد که هم برای فروشنده و هم برای خریدار مناسب است و به قول کارشناسان این زمینه شاهکاری در زمینه ی چاپ است.پس میتواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *