خانه » دسته‌بندی نشده » بررسی انواع درب اتوماتیک و تعمیرات آن

بررسی انواع درب اتوماتیک و تعمیرات آن

درب اتوماتیک به طور کلی به درب‌‎هایی اتلاق می‌شود که جهت باز و بسته نمودن آن به هیچ نیروی اضافی احتیاج نبوده و کلیه‌‎ی اعمال باز و بسته شدن درب به صورت خودکار و دیگر سیستم‎‌های به کار رفته در آن انجام می‌شود. درب اتوماتیک به دلیل ایجاد امنیت و راحتی و دیگر مزایایی که برای مصرف کنندگان فراهم می‎‌آورد توانسته جایگزین مناسبی برای درب‌‎های قدیمی باشد و در طی چند سال اخیر به میزان فروش بالایی دست یابد. امروزه با توجه‌ به افزایش استفاده از درب‌ اتوماتیک جهت پاسخ به نیاز جامعه و تقاضای مشتریان، انواع متنوع و گوناگونی از درب‌ برقی تولید و به بازار عرضه شده است.

بررسی انواع درب اتوماتیک و تعمیرات آن

سال‎‌های پیش عمل باز و بسته نمودن درب‌‎ها تنها از طریق روش‌‎های دستی امکان پذیر بود که این امر در درب‌‎های سنگین و پارکینگی و نیز درب‌‎های فروشگاه‌‎ها عملی دشوار و کلافه کننده تلقی می‌شد. اما با پیشرفت هم گام صنعت درب سازی با تکنولوژی، امروزه شاهد درب‎‌های پیشرفته‎‌ای هستیم که با استفاده سیستم الکتریکی می‌توانند کلیه‎‌ی این اعمال را به راحتی تنها از طریق فشردن دکمه‌‎ی ریموت انجام دهند. البته درب اتوماتیک به غیر از ایجاد سهولت در باز و بسته نمودن درب‌‎ها می‌تواند مزایای فراوان دیگری نیز برای ما فراهم آورد. از جمله این مزایا می‌توان به جلوگیری از هدر رفت انرژی‎‌های مختلف محیط داخلی ساختمان، ایمنی بیشتر و نیز ایجاد زیبایی در ظاهر ساختمان اشاره نمود.

انواع درب‎‌های اتوماتیکی از لحاظ نوع کارکرد

با شناخت فواید و مزایای درب اتوماتیک و استقبال قابل توجه مشتریان، بسیاری از شرکت‎‌ها اقدام به تولید انواع و اقسام این درب‎‌ها نموده‎‌اند. به طوری که امروزه شاهد مدل‎‌های متعددی از درب با رنگ بندی متعدد و عملکردی متفاوت هستیم که هر یک را می‌توان برای مکان خاصی به کار برد.  این درب‎‌ها از لحاظ نوع کارکرد خود می‌توانند به سه دسته‎‌ی الکترومکانیکی، هیدرولیکی، پنوماتیکی تقسیم شوند.

نوع اول یا همان الکترو مکانیکی به واسطه‎‌ی چرخ دنده و گیربکس عمل می‌کند و قسمت الکترونیکی و مکانیکی آن از هم جدا می‎‌باشد. این درب‎‌ اتوماتیک اگر چه امنیت بالایی را برای مصرف کنندگان فراهم می‌‎آورد اما معمولاً در برابر فشارهای وارده  استحکام کافی نداشته و زود دچار استهلاک می‌شود. نوع دوم (هیدرو الکترونیکی) به واسطه‎‌ی فشار مایعاتی چون روغن، عمل می‎‌نماید. چون روغن هیدرولیک در این درب‎‌ها به فشار پمپ به دیگر قسمت‎‌های درب کمک  می‌کند قطعات آن به زودی دچار استهلاک نخواهند شد. نکته مثبت دیگری که در خصوص این درب‎‌ها وجود دارد این است که در هنگام باز و بسته شدن هیچگونه لرزشی در آن به وجود نخواهد آمد و مورد آخر (پنوماتیکی) که از طریق فشار باد و یا گاز کار خواهد کرد. در واقع این نوع درب‎‌ اتوماتیک توانایی تبدیل انرژی باد به مکانیکی را داشته و در مکان‎‌هایی که نیاز است انرژی کمتری مصرف شود می‌تواند مناسب باشد.

انواع درب‎‌های اتوماتیکی از لحاظ ظاهر

بررسی انواع درب اتوماتیک و تعمیرات آن

ممکن است هنگام ورود به ساختمان‎‌های مختلف با درب‎‌های متفاوتی روبرو شده باشید. این درب‌‎ها معمولاً از رنگ‎‌های متفاوت و مدل‎‌ها و حتی متریال‎‌های مختلفی ساخته شده‎‌اند که این موضوع سبب ایجاد تفاوت در کیفیت و قیمت آن‎‌ها خواهد شد. خوشبختانه به علت بالا بودن تنوعی که در این درب‎‌ها وجود دارد افراد متعدد متناسب با بودجه‌‎ی خود می‌توانند درب اتوماتیک مدنظر خود را انتخاب نمایند.

  • درب‎‌ اتوماتیک شیشه ‎‌ای ؛ درب‎‌های شیشه‌‎ای در مکان‎‌های مختلفی نظیر بیمارستان‌ها، هتل‌‎ها ورودی آپارتمان‎‌ها و… کاربرد فراوانی داشته و جلوه و زیبایی خاصی به نمای ساختمان می‌بخشد. این درب‎‌ها می‌توانند در دو حالت دستی و اتوماتیکی تنظیم شوند. به منظور ایجاد عملکرد خودکار و اتوماتیکی، سنسورهای حساس به حرکت اجسام در این درب‌‎های شیشه‎‌ای تعبیه می‌شود که پس از انجام تنظیمات لازم توسط نصابان می‌تواند با سرعت مناسبی اقدام به باز و بسته نمودن درب‌‎ها کند. این درب‌‎ اتوماتیکی در انواع مختلفی چون تلسکوپی، کشویی، گرد و نیم گرد به فروش می‌رسد که انتخاب هر یک می‎‌بایست متناسب با فضای مورد استفاده باشد. مثلاً برای مکان‎‌های پر رفت و آمدی چون رستوران‎‌ها ، بانک‎‌ها و سایر مکان‎‌هایی که معمولاً تعدادی زیادی از افراد به طور همزمان وارد ساختمان می‌شوند بهتر است از درب‌‎های تلسکوپی استفاده نمود.

درب های شیشه ای اتوماتیک در دو مدل کشویی و لولایی قابل استفاده در مراکز عمومی و خصوصی مانند: هتل، فرودگاه، پاساژ و فروشگاه ها می باشد. مزایای درب اتوماتیک شیشه ای را میتوان برای سهولت در تردد عابرین، زیبایی، ارتقا سطح مقبولیت اماکن مورد استفاده و جلوگیری از اتلاف انرژی نام برد.

  • درب اتوماتیک پارکینگ ؛ باز و بسته نمودن درب پارکینگ و پیاده شدن از ماشین برای این کار، علاوه بر خسته کننده بودن، عملی بسیار خطرناکی می‎‌باشد چرا که اکثر افراد در حین باز نمودن درب، خودرو را به حالت روشن باقی می‌‎گذارند که در این فرصت ممکن است شخصی از غفلت این افراد سو استفاده کرده و اقدام دزدیدن خودرو کند. درب اتوماتیک توانست در این زمینه گام مؤثری برداشته و نگرانی‎‌هایی که همیشه بابت این مسئله وجود داشت را رفع نماید. زیرا این درب‎‌ها دارای ریموت بوده و دیگر نیازی به پیاده شدن از خودرو برای باز و بسته کردن درب نمی‌باشد.

درب‌‎های پارکینگی معمولاً در انواع متفاوتی نظیر دورانی (لولایی)، درب اتوماتیک به همراه بازوی جکی، درب پارکینگی پنوماتیکی، زیر سقفی و نیز نوع کرکره‌‎ای تولید می‌شوند که از لحاظ ظاهری و نحوه عملکرد و البته قیمت با یکدیگر متفات خواهند بود.

بررسی انواع درب اتوماتیک و تعمیرات آن

نکته‎‌ای که در خصوص خرید این درب‎‌های اتوماتیکی اهمیت پیدا می‌کند توجه به میزان رفت و آمد می‎‌باشد. در حقیقت شما می‌بایست بر اساس میزان رفت و آمد (کم، زیاد، متوسط) و میزان بودجه‎‌ای که در اختیار دارید اقدام به خرید این درب‎‌ها کنید زیرا در صورتی که درب اتوماتیک خریداری شده متناسب با میزان رفت و آمد نباشد ممکن است دچار ضرر مالی شوید.

نکته دیگر آن که حتماً در هنگام خرید به مشخصات فنی درب‎‌های اتوماتیک، متریال به کار رفته در آن و دیگر خصوصیات و مشخصات فنی آن دقت نموده و سعی کنید آن را از سایت‎‌ها و یا  فروشگاه‎‌های معتبری که محصولات با کیفیتی و با اصالتی ارائه می‌دهند خریداری نمایید.

تعمیر درب اتوماتیک

درب‎‌های اتوماتیکی از قطعات مختلفی تشکیل شدند که در کنار یکدیگر سبب ایجاد عملکردی مناسب خواهند شد و در صورتی که هر کدام از این اجزا دچار نقص فنی شود و یا از کار بیافتد عملکرد کلی دستگاه دچار مشکل خواهد شد. در چنین مواقعی عیب‌ یابی و تشخیص صحیح و سپس تعمیر اصولی و درست آن به کمک تجهیزات کاربردی و به واسطه‎‌ی تعمیرکاران حرفه‌‎ای می‌تواند در حل این مشکل و نیز افزایش طول عمر آن مؤثر باشد. از جمله قسمت‎‌هایی که در هنگام عیب‌یابی و تشخیص می‌بایست به آن توجه شود قسمت کنترل باکس، قسمت ریل، و ریموت درب‌‎ می‎‌باشد.

در حال حاضر در مراکز مسکونی، تجاری، اداری، صنعتی، تفریحی و غیره از درب های اتوماتیک استفاده می شود.درب های اتوماتیک به مانند هر وسیله الکتریکی دیگری دارای یک عمر مفید هستند و پس از آن به مرور زمان اشکالاتی در آنها پدیدار شده و نیاز به تعمیر پیدا می کنند، و به همین دلیل و برای پشتیبانی از این درب ها ما در مجموعه تخصصی آتی در کار تعمیر درب اتوماتیک را انجام می دهیم.

با توسعه‎‌ی اینترنت و ورود مشاغل در فضای مجازی بسیاری از شرکت‎‌ها از جمله “آتی در” در جهت ایجاد ارتباطی بهتر تصمیم به شرکت در این فضا و معرفی ارائه‎‌ی محصولات و خدمات در وبسایت تخصصی خود نموده‌‎اند. شرکت ” آتی در atidoor.com “ با ارائه‎‌ی محتوایی کاربردی و اختصاصی در انتخاب محصولات و شناختن ویژگی‎‌های مختلف آن‎‌ها به مخاطبان کمک می‌کند. در صورت علاقمندی به کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده‌‎ی انواع محصولات این شرکت و خرید محصولات و استفاده از خدمات مختلف آن نظیر تعمیر انواع درب اتوماتیک می‌توانید از طریق آدرس https://www.atidoor.com/ به این سایت مراجعه فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *